Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A férjem kapott egy idézést a...

Kikicsajxi kérdése:

A férjem kapott egy idézést a rendőrség közlekedés osztályától hogy jelenjen meg. Honnan tudják az adatait? Mi lehet ez? Se autónk,se motorunk,normális emberek vagyunk problémák nélkül?

Figyelt kérdés
A levélben nincs odairva hogy miért. Felhívtam a Rendőrnőt telefonon nem ad felvilágosítást. Semmi rosszat nem csinált még éves bérlete is van. Vigyen ügyvédet? Volt már Valakinek ilyen? Mi lehet ez? Honnan szedték az adatait?
2020. szept. 30. 11:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

- Az adataihoz a rendőrség a BM nyilvántartásból fér hozzá

- Az szintén érthető, hogy telefonban nem mondják meg, mivel nem tud biztosra meggyőződni a telefon túlsó végén az ügyintéző, hogy tényleg az érintettel beszél-e és bizalmas információk, stb.

- Ha nem csinált semmi szabálytalanságot, és autóval nem közlekedik, akkor jó eséllyel marad jó eséllyel a tanuként meghallgatás, amiról szintén nem szoktak előre tájékoztatni az ügy érdeke miatt. Nem látott mostanában valahol valami balesetet, vagy valami fennforgást ami közlekedéssel kapcsolatos?

Mikorra kell mennie? Majd megírod, hogy miért keresték?

2020. szept. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Mi sem adhatunk ki semmilyen információt.
2020. szept. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell előre pánikolni, be kell menni és kiderül mi van


Ha nem csínált semmit, miért kell fosni előre?.)

2020. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Az adatai benne vannak a rendszerben. Másrészt ha van róla jó minőségű kamera felvétel amiről az arca alapján betudja a rendszer azonosítani már meg is van hogy ki az illető stb...


Egyszerű a dolog, szépen bemegy amikor kell és akkor megtudja miről van szó. 90% hogy tanúnak lesz behívva lehet látott valami közlekedési balesetet, vagy más ezzel kapcsolatos eseményt, akár egy majdnem gázolást, vagy gázolást, akár autórongálást stb... Persze lehet hogy nem látta, nyilván valószínű van egy idő intervallum ami alatt történhetett az esemény és mindenkit aki abban az időben arra járt megkeresnek a felvételek alapján és kikérdezik hogy mit látott, hogyan volt mi történt stb... Ha a férjed nem tud infót adni mert épp semmit sem látott mert pont akkor volt ott amikor még nem volt helyzet, vagy már lezajlott az egész. Ezeket beírják szépen és mehet tovább a dolgára.

2020. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A közrendvédelmi osztály nem annyira a közlekedési ügyekkel foglalkozik. Engem pl sértettként ők idéztek be , amikor kis híján elgázoltak, beszóltam érte aztán kaptam egy pofont meg kivédtem öt másikat. Szóval inkább más dolog lesz mögötte.
2020. szept. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mi még annyit sem tudunk, amennyit te tudsz. A kérdés abszurd.
2020. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
91%

[De a közrendvédelmi osztály az nem a közösségi közlekedés,parkolás ilyenek osztálya?] 5 / 2020. szept. 30. 11:29

Nem. Ezekkel az ügyekkel nem is a rendőrséghez tartozó szervezet: a közterület-felügyelet foglalkozik.


A közrend fogalma alatt Magyarország törvényes állapotát kell érteni; konkrétabban a polgárok biztonságérzetét, nyugalmát.

A közrend elleni bűncselekmények a polgárok nagyobb vagy szűkebb csoportját veszélyeztetik, alkalmasak a polgárok biztonságérzetének, nyugalmának megzavarására.

Ilyenek például: a háborús uszítás, közösség elleni uszítás, hatósági rendelkezés elleni uszítás, közveszéllyel fenyegetés, rémhírterjesztés, közveszélyokozás, rendbontás, önbíráskodás, garázdaság, kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények, közokirat hamisítás, visszaélés lőfegyverrel vagy lőszerrel.


Nagyon egyszerű ilyet elkövetni. Például interneten megjelent valamelyik fenti témájú írást (mondjuk a járvánnyal kapcsolatos hatósági rendelkezés elleni állásfoglalást, kétséghangoztatást) megosztani, vagy új helyen - például egy facebook csoportban - közzétenni. Ilyesmi sokak számára belegondolás nélküli mindennapos cselekedet. Aztán jöhet a meglepetés. Sokszor nagyon keskeny és ingoványos a mezsgye a szabad véleménynyilvánítás és az uszítás, vagy rémhírterjesztés között.


Persze, a férjed bizonyára csak valamilyen más által elkövetett cselekmény gyanúja kapcsán lesz meghallgatva. Lehet, hogy olyan ügy, amiben azt is tévesen feltételezik, hogy egyáltalán tudomása van róla.

„Vigyen ügyvédet?”. Szükségtelen. Elmondja, mit tud, mit nem tud. Célszerű igazat mondania akkor is, ha esetleg az mással szemben kellemetlen; egyébként magát keveri bajba.


Az, hogy semmilyen felvilágosítást nem adnak telefonon, az nem fenyegető, bajt sejtető magatartás. Teljesen természetes, hogy nem adnak telefonon tájékoztatást. És másképp sem, folyamatban levő ügyről semmilyen módon. Bizonyára a férjeddel való találkozás során sem. Kérdezni fognak, nem mesélni. Annyit fognak elmondani, ami a kérdések megválaszolhatóságához szükséges.


Lehet, hogy úgy lesz a férjed a rendőrségi élményével, mint én. Igaz, én tudtam miről van szó, mert én vitattam közlekedési szabálysértés miatti bírságkiszabás jogosságát. Azt viszont nem, hogy a szabálysértési előadónő egy különösen gyönyörű nő lesz. Lehet, hogy neki se lesz rossz emléke az idézésről.

2020. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Be kell menni.
2020. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt. Behívtak, fogalmam sem volt miért. Falunapon volt egy verekedés és valaki megadta az adataimat, hogy ott voltam. Falunapon ott voltam, de mikor volt a verekedés akkor már hazamentem, így azt sem tudtam hogy volt balhé. 1 órát kellett várnom a nyomozóra... Bementem, elmondtam hogy előbb hazamentem mikor volt a verekedés, semmit nem tudok. 2 perc volt, aláírtam és elmentem.
2020. okt. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!