Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Horvátország gyorshajtás...

Horvátország gyorshajtás ötletek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kaptam egy papaírt a Horvát rendőrségtől miszerint az xy rendszámú gépjármű vezetője túllépte a megengedett 50km/h sebességhatárt 39km/h-el lakott területen kívül. 3000 és 7000 kuna közötti összegű pénzbírságot szabtak ki. Azonban a levélben csak azt kérik hogy adjam meg a vezető személy adatait, (aki természetesen én voltam) amennyiben ezt nem teszem meg 15 napon belül 5000 és 15000 kuna közötti összegű pénzbírságot szabnak ki. Képi bizonyítékot nem csatoltak,a rendszámon kívül semmit nem tűntettek fel,és azt is különösnek találom hogy lakott területen kívül 50km/h volt a legnagyobb megengedett sebesség. Kérdés hogy valaki járt e már hasonlóan, és hogy van e esély rá hogy ne kelljen kifizettni ezt a röhelyesen nagy pénzbírságot?

2020. okt. 20. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Én annyit kérdezek, jártál a megadott időben az xy rendszámú járművel Horvátországban az adott helyen?

Ha igen és téged fotóztak le és a levél tényleg a horvát rendőrségtől jött akkor jobban jársz ha megadod a vezető adatait, mert EUn belül úgy is behajtják - csak akkor már több lesz.


Bár azok alapján amit a neten találtam, lakott területen kívül nincs ilyen magas büntetés,lakott területen belül is "csak" 2000 kuna.

2020. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem fizesd be , mert nagyon sok lesz és úgy is behajtják azt is.
2020. okt. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves első válszoló, köszönöm az észrevételt. Esetleg fellebezni a pénzbírság nagysága miatt?
2020. okt. 20. 21:07
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
A pénzbírság nagysága a szabálysértési törvényben van leírva. Az ellen hogy fellebbeznél? :D
2020. okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben csak rosszabbul járhatsz ha belekötsz.
2020. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!