Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sebessegben parkolás kezifek...

Sebessegben parkolás kezifek helyett?

Figyelt kérdés
Tegyük fel egyesben parkolok, akkor se hatra se előre nem tud elgurulni? Vagy mindig az ellentétes irányba kell kapcsolni?
2020. okt. 27. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Nem tud elgurulni, de mivel a kéziféket erre találták ki, annak a használatát ajánlom, ugyanis ha nem használod, télen be fog fagyni, ha behúzod. Ha jeges az út, vagy lejtőn parkolsz, akkor 1-esbe a váltót és kézifék is.
2020. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Emelkedőn 1-esbe, lejtőn hátramenetbe ... és kézifék behúz.
2020. okt. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt szoktam egyszerre, kézifék és 1-esbe vagy hátramenetbe, attól függ, hogy hogyan állok.

Ha teljesen sík a terep, akkor csak kézifék.

2020. okt. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Öreg autóknál, ahol kopott a kupplung, lejtőn simán megcsúszhat a tárcsa...


A másik pedig, hogy láncos motornál folyamatosan feszíti a láncot, kicsit nyúlottabb lánc, kicsit meredekebb lejtő és már át is ugrott egy fogat.


Karban kell tartani a kéziféket és akkor nem fagy be. Nem az a megoldás, hogy nem használom. Teljesen szabálytalan.

2020. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt használom, sebességben hagyom és kézifék. Viszont télen volt hogy befagyott (nem az én kocsim, de pár éves, karbantartott autó volt), azóta télen síkban csak sebességben hagyom, emelkedőn akkor is kézifék is.
2020. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Télen farkasordító hidegben lehet akármilyen jól karbantartott az autó, befagyhat a kézifék. Egy éjszakai -15 fok simán elég ahhoz, hogy reggel ne tudj indulni.

Nem is értem, mi köze a karbantartásnak a hideghez. Rendszeresen lekenitek fagyállóval a féktárcsát...?

2020. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Emelkedőn 1-esbe, lejtőn hátramenetbe" ? Jobban átgondolva, igen. És behúzni a kéziféket. Nem árt mindkét helyzetben - nyilván párhuzamos parkolásnál, az első kereket a járdának kormányozni. Emelkedőn balra kormányozva, lejtőn jobbra.
2020. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!