Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben kit tenne...

Ilyen esetben kit tenne felelőssé a bíróság?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor hallottam már, hogy ha valaki elgázol egy gyalogost, biciklist akkor tuti, hogy az autóst veszik elő.


A mai napon, a szakadó esőben, sötétben mentem egyenesen egy utcában a belvárosban kb.35-tel, amikor nekem bal oldalról, a keresztutcából kivilágítatlanul egy biciklisfutár elhajtott előttem, satufékeztem. Ha 10-zel többel megyek, akkor kivasalom... Nem nézett se jobbra se balra, csak ment előre... Ha elütöm, engem vettek volna elő?


2020. okt. 29. 21:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem adta meg az elsőbbséget, tehát nagy valószínűséggel ő lesz a felelős a balesetért, ennyi.
2020. okt. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
11-es, nem feltétlenül ennyi. Ha egyszer csak bevillan eléd a bringás és egy másodperc múlva kész is a baj, ő a hunyó. De ha mondjuk látod, hogy jön , de nem teszel semmit, ott már rezeg a léc. És ha a sebességed sem az út és látási viszonyoknak megfelelő - ami azért gumiszabály a javából - máris részben a nyakadba varrják. Márpedig sötétben, esőben, két oldalon parkoló autók között az 50 megengedett abszolút értelemben , csak épp nem feltétlenül szabályos , ha a relatív sebességtúllépésre vonatkozó pontot figyelembe vesszük
2020. okt. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!