Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2 hónapja van jogosítványom,...

2 hónapja van jogosítványom, biztonságosan, de nem túl jól vezetek. Mekkora baj ez?

Figyelt kérdés
Sokszor bizonytalan vagyok, lassú, a belvárosban sokat kell gondolkodnom és picit félek is, emiatt bénázok. Ilyenkor rosszul érzem magam, elmegy a kedvem az egész vezetéstől. Kinn van a tanulóvezető matrica, toleránsabbak is velem, nem szoktak ledudálni meg stb de nagyon lehagol, ha valamit elrontok.

2020. nov. 5. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Majd elmúlik. Egyrészt 2 hónap az semmi, kell 1-2 év mire kialakul a megfelelő rutin. Hibázni még akkor is fogsz, csak nem fog "sokkos" hatást kiváltani.
2020. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Eleinte engem is lehangolt, ha bénáztam. Aztán minél többet vezettem, annál kevesebbet bénáztam. Ez a dolog kulcsa, hogy gyakorolni kell. Vezetni, vezetni, vezetni, aztán egyszer csak azt veszed majd észre, hogy már nem is bénázol.
2020. nov. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ma este Budapesten vezettem egy barátommal, egy kereszteződésbe tök szabályosan mentem én balra, a velem szembe lévő jobbra, megvártam amíg a velem szembe lévő kihajt, de mikor már kanyarodott én is megindultam. Megijedt, amiért ilyen “mozgalmasan” megy minden és hogy ennyien vagyunk egy kereszteződésben, pedig szabályos voltam. Nem szeretném, ha az utasaim félnének mellettem, emiatt sincs most kedvem se vezetni se semmi. :( Nagyon lehangoló...
2020. nov. 5. 22:42
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Az utasod fel mert fogalma sincs mi miert tortenik (gondolom jogsija nincs), es te vagy lehangolt meg depizel?


Nem a vezetessel van itt a baj, hanem a megfelelesi kenyszerrel, onbizalomhiannnyal, maximalizmussal. Keress segitseget, mert ezek az eleted tobbi reszere is ki fognak hatni, es nyomorultul fogod magad erezni mindenert, amibe csak belekezdesz.

2020. nov. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Gyakorolj sokat egyedül, akkor nem akarsz megfelelni senkinek. Fél év múlva garantálom, hogy magabiztosan fog menni, minden gond nélkül, ha meg nem, akkor az utasod hibája nem a tied. Én is ilyen vagyok, faterom mikor mellettem ül, mindig mondja a magáét és ezért nem tudok figyelni, pluszba még ott van a megfelelési kényszer, mert mindenbe beleszól, semmit nem csinálok jól, mert nem úgy csinálom, mint ő. Ezért nem szeretem ha mellettem ül. Ha egyedül vagyok, nagyon jó, élvezem ahogy gyorsul az autóm, tudok figyelni a gödrökre(mert azzal tele van MO...), meg a sávtáblákra, mert a felfestések is le vannak kopva és ha nem látod meg a táblát, biztos hogy rossz sávba fogsz sorolni...


Lényeg a lényeg, gyakorolj sokat és akkor menni fog.

2020. nov. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Jó ötlet lenne minden út előtt megnézni google utcaképen, hogy merre fogsz menni, hol kell elfordulni, stb.
2020. nov. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

#6#

Lehet nézegetni utcaképeket, ha valamilyen "különleges" helyen keresztül kell menni, valóban segíthet, hogy ne érje meglepetésként a gyakorlatlan vezetőt, de abban gyakorlatilag nem sokat segít az utcakép, hogy azon az egész útvonal begyakorolható legyen, az legtöbb esetben az adott forgalmi helyzet függvénye.

Vegyünk példának egy több sávos úton, egy viszonylag egyszerű útkereszteződést, balra kanyarodással.

Gyér forgalomnál semmi gond, sávot vált, besorol, stb.

Ugyanez a kereszteződés csúcsforgalomban már ijesztőbb lehet a kezdőnek (jól csinálom? beengednek?, stb). Ilyen esetekben szokott az előfordulni, hogy megfontoltan, óvatosan vezet, ami miatt lassabban is halad, egy idióta meg rádudál. A dudálást el kell engedni, nem foglalkozni vele, de könnyű azt mondani, a gyakorlatban többnyire ideges kapkodás a következmény.

Az sokkal egyszerűbb eset, ha az utasnak nem tetszik valami, tőle meg lehet kérdezni, hogy mégis mit talált problémásnak, speciel az elsőbbség megadása nem azt jelenti, hogy meg kell várni a falu túlsó végén felbukkanó autót, és addig nem szabad utána kanyarodni, amíg a következő kereszteződést is el nem hagyja...

2020. nov. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Nyugi, ha levezettél 20 ezer kilométert, majd fog menni.
2020. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!