Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tolatás közben miért biztonság...

Tolatás közben miért biztonságosabb hátrafordulni, mint a belső tükröt nézve tolatni?

Figyelt kérdés
Szerencsére már van jogsim, igaz azóta nem vezettem, de már akkor is iszonyatosan kényelmetlen volt forgolódnom és a kormányzás sem volt olyan kézreálló. A családi kocsinkra pedig ez hatványozottan igaz, mert nincs benne szervó és olyan kötött mozgása van, mint egy kamionnak. Múltkor apámmal elmentem egy kietlen helyre ismerkedni azzal a tragacs autóval és szörnyű volt hátra fele fordulva tolatni. A derekam, karom és a nyakam is belefájdult. Most komolyan ennyire nem biztonságos simán belső és szélső tükröket használva tolatni? Mi lesz akkor, ha simán tükörbe nézve végzek hátramenetet? A sebességváltáson kívül talán ez okozza a legnagyobb kényelmetlenséget a vezetésben.

2017. ápr. 22. 11:25
1 2 3
 1/25 Beviz Elek ***** válasza:
53%
Sokkal jobb tükörből csak van akinek meghaladja a képességeit
2017. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
#1: Ezt hogy érted? Szerintem pont, hogy tükörből sokkal könnyebb tolatni. Meg persze kényelmesebb is.
2017. ápr. 22. 11:33
 3/25 anonim ***** válasza:
74%

Én most vagyok a tanfolyam végén és az az igazság, hogy én is jobban szeretem a belső tükröt nézni. Az oktatóm meg rám szólt, hogy forduljak hátra (mert úgy kell). Pedig semmi különbséget nem észleltem a távolságok közt.


Az szokott lenni az indok, hogy ugye a középső tükör(meg gondolom az oldalsó visszapillantók is) domború tükör és így egy kicsinyített képet ad, nem a valóságot. Viszont koránt sem torzít annyira mint hiszik. Legalábbis én nem veszek észre olyan nagy különbséget tükörből való tolatáskor mintha hátra is néznék.

2017. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%

A perifériás látáshoz van köze...ha csak a tükröt nézed akkor azt veszed észre,amikor MÁR ott van mögötted pl egy gyalogos, míg ha hátrafordulsz akkor látod,hogy jön, és be fog sétálni mögéd.Vagy ha pont abban a pillanatban nem nézel bele a tükörbe, mert ránézel a másik kettőre is, akkor akár át is mehetsz valakin.

Egyébként lehet tükörből tolatni, és is gyakran szoktam, de csak olyan helyeken, és olyan körülmények között.

Sokan amatőr dolognak tartják, de bárhonnét kell kitolatnom személyautóval, akkor hátrafordulva simán kitolatok padlógázon, míg tükörből ez nem megy, csak olyan "átlagos" tolatótempóval tudok kimenni, nem sietve.


Egyébként sokat segít a kényelemben, ha az egyik kezeddel az anyósülés támláját "átöleled", bár a leírásból arra következtetek,hogy két kézzel fogod a kormányt, és úgy fordulsz hátra tolatáskor.

Úgy valóban kényelmetlen lehet, de el nem tudom képzelni,hogy milyen autó az aminek menet közbe is olyan nehéz tekerni a kormányát szervó nélkül is???

A Ladát egy kézzel szedtem alá 17 évesen, és 16-os kerekeket kókányoltam alá annak idején.

Igaz férfi vagyok, de nem voltam egy erőbajnok akkortájt.

2017. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem jobb vagy biztonságosabb.

Mikor én tanultam, nekünk kifejezetten tilos volt hátrafordulni, csak a tükröket használhattuk.

Ha hátrafordulsz akkor nem látod a kocsi elejét, és pld. egy párhuzamos beparkolásnál simán lekoccolhatod vele annak a kocsinak a hátulját ami mögé be akarsz állni.

Ráadásul mi van pld. a teherautósofőrökkel, akik hiába is fordulnának hátra, csak a raktér hátfalát látnák ( már persze ha a fülkének lenne egyáltalán hátsó ablaka)?

2017. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Beviz Elek ***** válasza:

#2

Úgy értettem, hogy majd millióan jönnek ide okoskodni hogy mennyire veszélyes tükörből tolatni és emberek százezrei fognak alád ugrálni amit nem veszel észre, ezzel lakatlan városokat létrehozva.


Közben pedig.... hátrafordulva a hátsó ablakon azt látod amit a középső tükörből, a két szélsőből láthatod hogy ki megy a kocsi felé, oldalra fordítva a fejed ellátsz merőlegesen, na meg ha nem forgolódsz, akkor azt is látod hogy mit kaszálsz le a kocsi elejével.


Összesítve: kitekeredve nagyon kényelmetlen, csak jobbra és hátra látsz, tükröt használva (fejtekergetéssel és enyhe előre-hátra dőlésekkel) sokkal kényelmesebb és 360°-ban mindenre figyelhetsz.

2017. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

A szabályok szerint úgy van hogy arra felé nézel amerre az autó megy, tehát tolatásnál hátra nézel, és nem a tükröt nézel, a tükrök csak plusz tájékozódás jelleggel vannak ott amit ugyanúgy használni kell.

Nekem mindig is mondta az oktatóm hogy tolatásnál hátranézek, külső tükröket szintén nézem a szegély távolság és az autó oldala miatt hogy azt is lássam merre megyek. Mondta nekem az oktatóm hogy ha már meg lesz a jogsim és egyedül megyek vezetni akkor vezethetek úgy hogy tükrök keresztül nézem merre tolatok, de ha úgy csinálok bajt akkor támadható leszek azzal hogy miért nem néztem hátra és miért csak a tükröt néztem. Megértem hogy kényelmes tükörből tolatni, nekem van elég rutinom ahhoz hogy megtudom csinálni, mert nekem is kényelmetlen forgolódnom, főleg hogy alapból sokat fáj a nyakam, de sokszor vannak olyan helyzetek ahol jobb hátra fordulni inkább, főleg a ha kiállok a garázsból akkor mindig hátrafordulok mert csak úgy látom be azt a pontot ahol bármikor elém kerülhet egy gyalogos, biciklis vagy autó, mert azt tükörből sehogy sem látom. Ez helyzetfüggő hogy te élesben hogyan alkalmazod, csak szabálytalan az egész, és baj esetén így támadható vagy. Megértem hogy nehéz, de bele kell jönni, régen is megtudták csinálni amikor alig vagy egyáltalán nem voltak szervo kormányos autók. Meg manapság az emberek el vannak kényelmesedve ennyi extrától, arról nem is beszélve hogy láttam már pár olyan filmet ahol tükröt használták tolatásra és nem forgolódtak, igen ám csak ott más szabályok érvényesek erre, azért csinálják így.

2017. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"A szabályok szerint úgy van hogy arra felé nézel amerre az autó megy, tehát tolatásnál hátra nézel, és nem a tükröt nézel, a tükrök csak plusz tájékozódás jelleggel vannak ott amit ugyanúgy használni kell. "

Nincs ilyen szabály.

Nem is kell kamionosra gondolni, elég csak mondjuk egy kis furgonra, vagy pld. egy áruszállítónak vizsgáztatott Opel Combo-ra, amelynél hiába is fordulnál hátra, mert a raktér válaszfal, vagy a hátsó ajtó nem átlátható.

[link]

2017. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
mivel az még akkor született mikor a kocsikon hatalmas ablakok illetve sok autón 1 db külső tükör volt így hátrafordulva lényegesen jobban lehetett látni
2017. ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
35%
A tükör nem mutatja a holt tereket. Ha hátranézel néha akkor mindent látsz.
2017. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!