Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóban ülve is kell maszkot...

Autóban ülve is kell maszkot viselni?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk benn autózok a városban, vagy megállok egy parkolóban, de nem szállok ki, csak lehúzom az ablakot, esetleg résnyire kinyitom az ajtót, akkor is kell a maszk?


Hiszen az autó végülis közterületen van, viszont zárt hely, ahol én és max. az utasaim vannak csak.


Szóval addig is kell a maszk, amíg a kocsimban tartózkodok, vagy csak onnantól kezdve, ha kiszállok?


És mi a helyzet azzal, ha a lépcsőházunk ajtajától kicsit messzebb, mondjuk kb 30 méterre parkolok le. Akkor arra a távra is kéne maszkot húzni, amíg onnan elsétálok az ajtóig?



2020. nov. 12. 13:27
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Csak amíg olyan helyen áll az autó, ahol egyébként kell a maszk
43 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell.

Vedd úgy, hogy ilyenkor az autó a maszkod. Maszk alá pedig nem kell mégegy.

2020. nov. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Ha nagyon be vagy parázva, akkor hordd mindenhol, a kocsiban is, ha nem akkor ne.
2020. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
#2: akkor jobb, ha nem tudja meg, hogy a maszk őt nem védi, hanem a többieket tőle...
2020. nov. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Egyre több alkalommal csodálkozok kérdéseken.
2020. nov. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Jogilag az autód beltere magánterület :D
2020. nov. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

Nem, viszont az autódnak is maszkot kellene viselnie.

[link]

2020. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Maximum akkor ha "idegen" utasaid vannak ez alatt azt értem ha nem családtagod ül bent hanem barát, munkatárs, stb... bár kétlem hogy ezt bárki is ellenőrizné. Viszont aki tanuló autóban ül ott kötelező mert oktatásnak minősül ez az egész.

A másik az hogy az autó alapvetően közterületen van, de a beltere az magánterület, bár van olyan szabály hogy az is közterületnek minősül valamilyen szinten de nem teljesen az. Viszont ha belegondolsz logikusan egy zárt dobozban vagy elzárva a külvilágtól lényegében, tehát maximum a szélvédődre köpöd a vírust és nem másokra meg nem ki a szabadba. Nyilván ha megállsz valahol amint kiszállsz az autóból a maszknak már rajtad kell lennie.

2020. nov. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Az autód belseje nem közterület, szóval nem.
2020. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem azért írtam ki a kérdést, mert jajj, de rettegnék, hanem inkább a jogszabályi háttere miatt. Sajnos elég sok kötekedő rendőrrel találkoztam már, ezért jó lenne tudni, hogy adott esetben ilyenért büntethetnek-e, és ha igen, akkor jogosan.


A rendelkezésekben ugyanis nem láttam erre vonatkozó szabályozást, de persze nincs kizárva, hogy csak elkerülte a figyelmemet.

2020. nov. 12. 14:51
 10/14 A kérdező kommentje:

És igen, én is tudom, hogy egy zárt autóban ülve kizárt, hogy megfertőzzek másokat, viszont a jelenlegi korlátozások között is akad olyan, ami ellent mond a józan logikának. Ezért érdekel a dolog.


Ugyanígy a lépcsőházas esetnél is.

2020. nov. 12. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!