Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Áruházi parkolóban ha van...

Áruházi parkolóban ha van egyenes útburkolati jel van, de jobbra látok mondjuk szabad helyet el lehet menni jobbra? Példának.

Figyelt kérdés

[link]

Ha forgalmi sávnak tekintem akkor nyílván nem, de a gyakorlottakat kérdezem, hogy mit szoktatok tenni, mentek egyenest és tesztek egy kört?



2020. dec. 22. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat most lehet hulyeseget irok de nekem eleg nehez meg keppel is ezt elkepzelni.

Ha az ut amire rakanyarodsz 2 iranyu termeszetesen mehetsz jobbra. (en ilyen jellel egyebkent meg nem talalkoztam). Szerintem ez csak azert van ott hogy ne menjenek at keresztbe a parkolohelyeken keresztul az emberek.

De mas biztos jobban tudja.

2020. dec. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem értem a kérdést. Ez a nyíl a forgalom irányát jelzi, nem pedig kötelező haladási irány tábla. Remélem nincs jogsid.
2020. dec. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ha nincs útburkolati jel, tábla nem tilja, mehetek jobbra balra, előre, csak ha forgalmi sávnak képzelem akkor meg csak egyenest a képen lévő kereszteződésben.
2020. dec. 22. 18:07
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Ember, ez a felfestés azért van, hogy ne a szembe sávba menj be. Mivel nincs jobbra kanyarodni tilos és a bejáratnál gondolom nincs kötelező haladási irány, így mehetsz, ahogy akarsz. Ezeket sokszor azért festik fel parkolókban, mert van ,ahol egyirányú, máshol pedig kétirányú és hogy ne nézd be.
2020. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Ez a nyíl CSAK a forgalom irányát jelzi, és NEM szabályoz semmilyen kanyarodást. Remélem így kiemelve már érted... Ha valamerre nem kanyarodhatsz azt tábla jelezné.
2020. dec. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
De ez nem forgalmi sav. Ha annak képzeled se ertem. A savnak vége szakad a keresztezodesnel. Tehat barmerre mehetsz. Akkor? Nem végig megy a vonal.
2020. dec. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkinek megy a zöld kéz.
2020. dec. 22. 18:14
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

"e) előjelző nyíl (148-150. ábra); azt jelzi, hogy a forgalmi sávból a következő útkereszteződésnél melyik irányba (irányokba) szabad továbbhaladni;"

[link]


Nyilván nem ez volt a tervező/kivitelező célja, de szigorúan a kresz szerint csak egyenesen mehetnél.

2020. dec. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
8-asnál a pont. Ha a cél a forgalom irányát jelölni, miközben engedik a kanyarodást is minden kereszteződésnél, a helyes felfestés a kereszteződést közvetlen megelőzően minden irányba kanyarodást megengedő nyilat felfesteni és a kereszteződést közvetlenül követően ezt esetleg ki lehet egészíteni egy csak egyenesen haladást engedélyező nyíllal.
2020. dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként így, hogy nincsenek felfestve a sávok, az útügyi szabványok alapján nem is alkalmazhatnák az előjelző nyilat.

Szóval több sebből is vérzik ez a felfestés.

2020. dec. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!