Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha van egy keresztezodes,...

Ha van egy keresztezodes, ahol kb hetente utkoznek, miert nem epitenek lampat oda?

Figyelt kérdés

Harom hete lakom az uj lakasban, az erkelyrol ralatok, negy iranyu keresztezodes, nem vagyok jartas egyelore ebben a temaban, annyit latok, hogy kb minden iranybol lehet minden iranyba fordulni, ez ido alatt mar ketszer utkoztek annyira, hogy darabok szakadtak le az autokrol. Engem ez egyelore gyalogoskent csak annyiban erint, hogyha nagy a forgalom, neha perceket kell varnom, mire at tudok menni az uttesten, es igazabol tulsagosan nem erzem magamat biztonsagban olyankor, amikor probalok valami felig-meddig alkalmas pillanatban atmenni gyorsan :D A legkozelebbi zebra is nagyon messze van es pont a masik iranyban, mint amerre en mennek. Arra amerre megyek, mindenkepp at kell mennem valahol, ahol zebra nincs, de forgalom igen.

De a kerdes inkabb az autosokat erinto reszre iranyul, van-e valami szabaly, hogy csak x utcankent lehet lampa, kulonben nagyon lassitana a forgalmat, vagy valami hasonlo, ami miatt ezen a problemas reszen nincs? Amikor epp nem utkozes van, akkor folyamatos, agressziv dudalgatas van, az rendszeresen.


2021. jan. 7. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
pénz kérdése
2021. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szándék kérdése.
2021. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, pénz és szándék kérdése.

Majd ha meghal valaki akkor lesz pénz, szándék és lámpa is.

2021. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy látom, mindenféle túlzás vagy szkepticizmus nélkül, hogy vérnek kell folynia (ebből lesz a szándék) és utána is eltarthat évekig, mire együtt lesz a pénz és meglesznek a tervek, közbeszerzés, kivitelezés.
2021. jan. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokmilliós beruházás, még akkor is, ha nem Lőrinc testvér csinálja...

Több konkrét esetet is tudok, amikor felmerült a lámpa létesítésének kérdése, és mindig az volt a válasz, hogy igen, kellene, de nincs rá pénz.

Néha még egészen kis dolgokra se költenek. Pl. Mátraballa előtt van egy éles kanyar, egy lejtő végén, ahol rendszeresen halnak meg kisodródó emberek, de mióta vagy 10-15 éve a kanyart jelző nyilas táblát kivitték, azóta nem pótolják. (Erre a nagy fekvő téglalapra gondolok, a nevét nem tudom.) Pedig ott lakó ismerős szerint a polgármester is többször próbálkozott már az út fenntartójánál, de egyszerűen nem hajlandóak egy nyavalyás táblára költeni.

2021. jan. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!