Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire izgat bennteket,...

Mennyire izgat bennteket, hogy milyen biztonságos az autótok?

Figyelt kérdés
Én nagyon sokat kattogok rajta mert egy régi Japán autóm van ami nem a legkorszerűbb. Viszont úgy gondolom, hogy ez már túlkomplikálás. Volt ismerősöm aki azt mondta, hogy ha egy Volvót veszek abba is ezen fogok kattogni.
2021. jan. 10. 15:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Semennyire.

Legyem ABS, övfeszítő, két légzsák. A többi csak parasztvakítás.

2021. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Nem izgat, Volvom is van :D


Szerintem fontosak a passzív biztonsági megoldások is,de általánosságban a 15-20 éves európai autók már teljesen korrektek ilyen téren.


Felesleges ezen kattogni, kerülhetsz olyan szituációba ahol egy XC90 sem tudna megvédeni..

2021. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Mivel nem vagyok milliomos, ezért örülök annak, ami van. Persze, jobb érzés lenne egy picivel nagyobb és magasabb autó, de azzal több gond lenne és többet fogyasztana. Nekem is régi japán van. Van benne ABS, 2 légzsák, de nagyon alacsony.
2021. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az enyémben 1 légzsák van övfeszítővel, de semmi más. Se abs se semmi.
2021. jan. 10. 16:08
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Milyen autó az?
2021. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
2003as Saab 93asom van, linear, vagyis legalacsonyabb felszereltség mégis van benne 12 légzsák, abs, esp, aktív fejtámlák, passzív hátsó kerék kormányzás, korának legmerevebb karosszériája. Ez az autó nem a felszereltség, hanem a nagyon jó törésteszt miatt lett rendkívül biztonságos. Nekem elsődleges szempont a biztonság egy autónál.
2021. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Toyota Corolla 1998
2021. jan. 10. 18:03
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nem érdekel. Alapból úgy állok hozzá, hogy nem akarom összetörni magam.
2021. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%
Semennyire nem izgat. Elég ha tisztában vagy az autód fizikájával, képességeivel és ahhoz mérten vezetsz. Felesleges rá stresszelni. Ha nincs ABS-ed akkor nedves, jeges úton lehetőleg ne padlógázzal száguldozz. Te miattad ne legyen baleset, ez a fontos. Persze ez nem garancia arra, hogy túléled az utazást mert sok baromarc járja az utakat de ezt el kell fogadnunk, hogy mára természetessé vált.
2021. jan. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Semennyire, amit kiautóznék az 1.8as Civicből de elkapnék egy oszlopot, szalagkorlátot, alig maradna belőlem valami, ugyanez érvényes egy Amg Gtr sofőrjére is, ha az autó határain autózik és közbejön valami az már csak szerencse kérdése lesz.

A biztonsági öv, légzsák csak másodlagos védelem hogy nagyjából összerakják még a pórul járt sofőrt.

Olyan karosszériát meg nem találtak fel amiben 350kmh-nál megússzák mellkasi zúzódással, lábtöréssel, komoly fejsérüléssel.

2021. jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!