Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagy meredekségű lejtőn...

Nagy meredekségű lejtőn hogyan biztonságosabb leereszkedni személyautóval?

Figyelt kérdés

2021. jan. 15. 23:21
A kérdező szavazást indított:
Nagyon lassan (<5 km/h), csak fékezve, váltó üresben.
Kicsit gyorsabban (5-15 km/h), hogy lehessen alkalmazni egyesben a motorféket.
Egyéb.
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Uresben gurulni egyertelmu
2021. jan. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg ne próbáld üresben! Motorfékkel megyünk ilyen esetben, időszakos fékezéssel kiegészítve.
2021. jan. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Üresben és egyértelműen a motort is le kell állítani, hogy még csak fékrásegítés se legyen!;)
2021. jan. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne üresben, mindig tartsd sebességben! Mert ha elszáll a fék, bizony te is elszállsz ha nincs sebességben.
2021. jan. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak van igaza, de fontos hozzátenni, hogy a motor leállítása után át kell még mászni a jobb hátsó ülésre.


(Gy.k. a motorfék plusz szükség esetén szakaszos fékezés a megoldás.)

2021. jan. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Én kettesbe mennék le...Néha kicsit fékre is lépve ha elkezd gyorsulni...
2021. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A minap mentem le egy elég meredek utcán és ezért merült fel a kérdés. Olyan lejtőt képzeljetek el, hogy fékezés nélkül 1-esben is simán túlpörgött volna a motor (egyesben pár másodperc alatt felgyorsult 40-re az autó).

És akkor eszembe jutott, hogy egy ekkora lejtőn már 20-szal is hatalmas lenne a féktávom, ha egyáltalán meg tudok állni.

Így elgondolkodtam rajta, hogy melyik a biztonságosabb,

- ha lépésben megyek és így ha baj van, akkor 1-2 méteren belül meg tudok állni, igaz nem tudom kihasználni a motorféket, de nem is haladok olyan gyorsan, így talán nem melegszik annyira a fék(?)

- ha kicsit gyorsabban megyek, hogy tudjak motorfékezni is, cserébe bevállalom a nagyobb féktávot.


Ezeknek fényében mit gondoltok?

2021. jan. 16. 20:20
 8/9 anonim ***** válasza:

7:

Ez így nem dilemma, nagyon lassan sem fog lefulladni 1-esben, de kettesben sem lefelé. Mindenképpen jobban jársz, ha sebességben van, mert valamennyit átvesz a motorfék a fék terheléséből.

2021. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem is tudom, hogy találtam rá erre a régi kérdésre, de nagyon érdekelne, mit tanítanak manapság vezetés címén, ha erre nem egyértelmű a válasz. Lejtőn lefelé mindig abban a fokozatban van az autó, mint amilyen fokozatban felfele mentél / mennél rajta.


Egyébként #7 kérdező: ha nem használod a motorféket, tuti jobban melegszik a fék, mivel motorfék helyett is azt használod.

2022. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!