Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kétsávos körforgalomba való...

Kétsávos körforgalomba való behajtásnál elsőbbségadás tábla van, egyesek szerint "há' csak akkor ha..." Ki téved?

Figyelt kérdés

Kétsávos körforgalom külső, ismétlem külső és nem belső sávjába szeretnék behajtani és abból tovább az első kijáraton kimenni.

Jobbról érkeznek autók a körforgalomból amik kihajthatnak a külsőbe ha akarnak indexelve, de nem mindegyik teszi fel az indexet.

Ergo elsőbbséget kell nekik adni.


Nekem ahogy beérkezek a körforgalomba a külsőből és mennék tovább külsőben, elsőbbségadás táblám van, ahogy a belsőből belsőbe behajtónak is.

A belsőbe behajtónak a mellettem lévő sávban meg pláne, mert neki tuti meg kell állni.


De szerintem nekem is, ha látod, hogy jobbról érkeznek kocsik és még mondjuk nem látod feltették-e az indexet, hogy a külsőbe kijönnének.

Átjöhet a felezővonal engedi, te viszont nem mehetsz a külső sávból be a belsőbe a körforgalmon belül.


Erre évente 2x-3x valaki neki áll pampogni, hogy "mit állsz meg a külsőben a körforgalom előtt oda nem hajthat ki..."


Legutóbb azt magyarázta egy sietős teherautós, hogy csak akkor kell kiengedni őket, ha felteszik az indexet.

Köszi, de addig úgysem hajthatok be ha egymás után érkezik jobbról rengeteg autó és nem tudom melyik fogja feltenni hirtelen én meg kihajtok elé.


Ha le se szarod őket úgymond, akkor a másik anomália van, a külsőbe kihajtanál ha te jössz és ott meg szarnak rá te mit akarsz és neked kell elrántani a kormányt, holott áthajthatsz ki a sávon a körforgalomból te is mehetsz ki, ahogy a fenti példa említi.


Kinek van igaza, a teherautósnak, vagy nekem, hogy ha mindkét sávra ott van a tábla, akkor ha érkeznek jobbról neked várnod kell, kihajtanak-e nem pedig becsörtetni, hogy hát majd felteszed az indexet 3 ezredmásodperc alatt, ha ki akartál volna jönni.



#behajtás #kihajtás #körforgalom #felezővonal #két sávos #elsőbbségadás tábla
2021. jan. 21. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Ha a körforgalomba behajtáskor jobbról jönnek az régen rossz...

Amúgy tudsz pontos helyet linkelni?

2021. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Elég bonyolult leirás. Egyszerübben?
2021. jan. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

A körforgalomba behajtás előtt elsőbbséget kell adni a körforgalomban haladónak... akkor is, ha az sávot vált.


Hasonló a helyzet, mint itt, csak ez nem korforgalom:


[link] ,21.6319827,3a,75y,149.68h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sNifDSzab5vuZ63HAVk7HuA!2e0!7i13312!8i6656


Ha megnézed az utcaképen, a balról érkezők csak a belső sávban jöhetnek a kereszteződésig, de utána válthatnak sávot, kint van az elsőbbségadás tábla, ha irányjelzővel jön a főúton, elsőbbséget kell adni neki, ha határozottan halad a belsőben, be lehet menni a külső sávba.

Forgalmas úton az valóban gond, ha csak akkor vagy hajlandó behajtani, ha üres az út, az irányjelző, és a másik jármű mozgása is árulkodik arról, hogy az merre tart

2021. jan. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon durván zavaros, ahogy fogalmazol. Meg az egész helyzet is. Egy cím jól jöhetne.
2021. jan. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!