Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell bevágni a másik...

Miért kell bevágni a másik elé a körforgalomnál?

Figyelt kérdés
Körforgalom bejáratánál ott a macisajt és elég sokszor tapasztalom, hogy bele kell satuznom a fékbe, mert bevágnak elém(utánam a következő vagy azt következő behajtóból érkezők). Vagy esetleg arra gondolnak ezek a bambák, hogy mindenki 20 -szal döcögve megy végig a körforgalmon? Tudomásom szerint nincs sebesség korlátozás a körforgalmakon belülre. Javítsatok ki ha rosszul tudom, de aki benne a körforgalomban annak van elsőbbsége!

2017. febr. 12. 01:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Nincs, de ha baleset történne, és nem 20-30-cal mentél, akkor nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel haladtál, így simán rád varrhatják.

Egyébként nem a szabálytalankodókat védem, de te is elgondolkozhatnál, ha ennél többel mész be a körforgalomba.

2017. febr. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

Azért mennek 20-szal, mert nem szeretnék, hogy a gyerek kirepüljön az ablakon. :)


Amúgy véletlenül nem bmw-t vagy audit vezetsz, csak mert azokon köztudottan nem szokott működni az irányjelző és bizonyára a sebességedből azt gondolták, hogy el fogod hagyni a körforgalmat jelzés nélkül.

2017. febr. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Az élet nagy kérdései :))))


Amúgy ha jól értelmezem, te állat módon veszed be a "kanyart" a körforgalomba, szóval nehogy csodálkozz már, légyszi.

2017. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

szerintem a kérdező pont hogy nem állat módjára megy

ha úgy menne, akkor tuti nem vágnak ki elé, ha döcögne 10-zel, akkor nem zavarná


sztem a kérdező teljesen normális sebességgel megy, és ahol fél autónyi helyet látnak, oda befurakodnak


én is ezt tapasztalom, sajnos sok hülye van

2017. febr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Beviz Elek ***** válasza:
69%

Hogy lehet egy körforgalomra látatlanul megmondani hogy 20-30-cal kell menni? És az amiben én 80-nal megyek?


Én sokszor nem szoktam tapasztalni, elég ritka hogy bejönnének elém, inkább olyan van hogy nem tudnak sávot tartani ês a körforgalom közepén akarnak leszorítani miközben előznék

2017. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"és nem 20-30-cal mentél, akkor nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel haladtál,"


Miért is? Sok körforgalom alföldön teljesen jól belátható, simán mögötte és mellette lévő utakból és elég sokat látsz(érkező és elmenő forgalom)

Most, ha van egy komolyabb futóművel lévő erősebb autóm mért kellene lelassítani 20ra ha látom üres a körforgalom? Mire én már benne vagyok akkor végnak be elém, tehát ő nem néz el körültekintően balra és bejön elém!



"Azért mennek 20-szal, mert nem szeretnék, hogy a gyerek kirepüljön az ablakon. :) "


Ezzel nincs is baj, ilyen esetekben én is 20al döcögök és szó nem volt azokról akik lassan mennek előttem. Majd az első biztonságos és szabályos helyen kielőzöm.



"

Amúgy véletlenül nem bmw-t vagy audit vezetsz, csak mert azokon köztudottan nem szokott működni az irányjelző és bizonyára a sebességedből azt gondolták, hogy el fogod hagyni a körforgalmat jelzés nélkül.

"


Mi köze az autó márkának hozzá? Bmw.

Hogyha nem működne az irányjelző akkor is elsőbbséget kellene neki adni, tehát várni és mikor már kifelé lévő íven megindult kifele akkor indulni befele.

Enyémen működik az irányjelző és minden berendezés, pár hete pont az útmentén lévő parkolóban -5fokban szereltem ki az üléseket, mert kiment a hátsó ablakfűtés biztosítéka és az ülés alatt a legtöbb elektronika. Ott gyorsan kicseréltem a biztosítékot ugyanis utálom ha a fontos dolgok nem működnek. Ha a hátsó szélvédő bepárásodna nem látnék ki hátra a középső tükörből.



"szerintem a kérdező pont hogy nem állat módjára megy

ha úgy menne, akkor tuti nem vágnak ki elé, ha döcögne 10-zel, akkor nem zavarná


sztem a kérdező teljesen normális sebességgel megy, és ahol fél autónyi helyet látnak, oda befurakodnak


én is ezt tapasztalom, sajnos sok hülye van"


Pont erről beszélek, végre más is tapasztalta!

Sokan már a körforgalomtól ezer métere lelassítanak 20ra és a körforgalmon meg 10el át döcögnek. Látom nekem balról senki nincs, előttem sincs senki a körforgalomban. Nagy átmérőjű és széles, szépen enyhe lassítással belemegyek, mert jó futúművem van. Aztán aki nekem a második szembelévő behajtón van és kint a macisajt előtt döcögött 10zel ugyan úgy tovább bedöcög 10zel de akkor én már rég benne vagyok a körforgalomban és elsőbbségem van.


Figyeljétek meg csúcsforgalomban reggel meg délután mikor sokan mennek munkába és iskolába a forgalmasabb körforgalmaknál iszonyatos dugó alakul ki.

Sok barom azt se tudja mikor kinek adjon elsőbbséget és mennyivel menjen, ha üres is a körforgalom a macisajtot stoptáblának nézi meg még egy majdnem 2sáv széles körforgalomban is aminek nagy az átmérője olyan tempoban megy, mint ami városn belül van szűk kis körforgalom.


Én a forgalmas városon kívüli körforgalmakról beszélek amik pont azért épűltek, hogy nagy tempóval megállás nélkül átlehet menni rajtuk és csak amikor szükséges akkor állj meg elsőbbséget adni!


Jól tudom a budán(asszem 10es vagy 11es útnál M0 nál) lévő többsávost is átépítik, mert a balfaxok nemtudták használni!

Én inkább többsávos körforgalmat több helyre is építenék, ha tudjuk használni gyorsítja a közlekedést!

2017. febr. 12. 18:01
 7/18 anonim ***** válasza:
Más a külvárosi körforgalom, de a lényeg ugyanaz. Ahol tudod, hogy a hülye kihajthat eléd, mégis satufék kell, ott hajts be lassabban. Elővigyázatosság.
2017. febr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Felénk is divatos lett egy ideje, szét se néz, csak bejön ha lát 1 méternyi helyet kb két autó között és index nélkül távozik (gyalogost se engedi el persze ahol zebra van).
2017. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát ez egy nagy kérdés!

Olyan mint ez: ha az előttem lévő autó mögött 2m-nél nagyobb távolságot tartok, a mögöttem lévő szerencsétlen már előzni akar, miért, hova?!

Ja, és 100-zal megyünk, szemből meg jönnek.

2017. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Beviz Elek ***** válasza:
0%
Te ráérsz 100-zal menni a többi mögött, valaki nem. Nagy a forgalom, egyesével lehet előzgetni. Mi a baj?
2017. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!