Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaz, hogy az orvosi alkalmass...

Igaz, hogy az orvosi alkalmassági vizsga lejárta után még vannak olyan jármuvek amelyeket vezethetek?

Figyelt kérdés
És ha igen, melyek ezek a jármuvek? (B kategóriás jogositványra gondolok)

2021. jan. 24. 15:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Hivatásos 5-év.

"úri" 10-év.

2021. jan. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

#21 Ja, akkor tulajdonképpen a jogosítvány lejártával szűnik meg ez is.


Ezzel nem voltam tisztában. Azt hittem, hogy csak az érvényesség szűnik meg, amit bármilyen vizsgálat nélkül kéréssel meg tud az ember újítani. Habár igaz, akkor nem volna értelme a lejáratnak sem.

2021. jan. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

Kíváncsiságból megnéztem a jogosítványomat.

AM-től DE-ig kerül felsorolásra az összes kategória.

Mindegyik mellett ott van hogy meddig érvényes, és van külön a másik oldalon egy rovat 4(b) amelyik azt mutatja hogy maga az igazolvány meddig érvényes.

(nekem mindegyik rovatban ugyan az a lejárati dátum)

Sehol nem látok arra utalást, hogy ha pl. lejárt az A" akkor vezethetek még fél évig A1-et vagy hasonlót.

Szóval, nem világos, hogy mire értetted a kérdést, mert ha valami lejárt akkor az már nem érvényes.


A mostani "vírusos" hosszabbításokat és határidő csuszásokat, ne keverjük a kérdésbe.

2021. jan. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
Érvénytelen (lejárt) jogsival semmit nem lehet vezetni, legfeljebb háztartást.
2021. jan. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, 1-es jó választ adott, mégis lepontozták, a rossz válaszokat meg jónak tartják.
2021. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

No, és ha lejárt a B kategóriás jogosítvány érvényességi ideje, milyen kategóriákba tartozó járművek vezethetők orvosi újraérvényesítés nélkül? Hm?


Tamás Reiter

6 hónapja

Segédmotor biztosan vezethető..


KRESZ TV

6 hónapja

Régen volt erre lehetőség, de most már a jogsi érvényessége az orvosi érvényesség évében a szülinapig tart. Tehát maga a vezetői engedély jár le.


KRESZ TV

6 hónapja

@Tamás Reiter a jelenlegi jogszabályokban az szerepel, hogy sm vezetéséhez érvényes vezetői engedély szükséges.


Tamás Reiter

6 hónapja

@KRESZ TV

Ez mióta van így?

Régebben aki csak SM-re vizsgázott nem is kapott jogosítványt csak egy kék kártyát.

Velük mi van? B@szhatják a vizsgájukat?


KRESZ TV

6 hónapja

@Tamás Reiter több mint 20 éve így van. De a régi sm kártyák használhatók még.

2021. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de ezek szerint itt még mindenki fiatal és nem hosszabbított jogsit vagy nincsen neki. Mert akkor nem 0%-on állnék és ahogy látom a jó válaszok is mind pirosban vannak.
2021. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

Igen engem is "lenulláztak" mert azt mertem írni, hogy minden rovatban azonos a dátum, és ha ez lejárt akkor nincs vezetés.

Aki ezt nem tudja elfogadni........ :(

2021. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
28: Az a lejárati dátum a születés hónapja és napja, ami után - megújítás nélkül - a jogosítvány érvényességét veszti. Érvénytelen jogosítvánnyal vezetni tilos.
2021. jan. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

#28 vagyok.

Szerintem én is ezt írtam. ;)

2021. jan. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!