Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha megkaptam b-s jogsihoz az...

Ha megkaptam b-s jogsihoz az orvosi alkalmassagit, viszont nem látom a messzi táblákat akkor?

Figyelt kérdés

Jogsi felénél tartok , vezetés nem volt még, de azt tudom mikor más mellett ülök, hogy nem látom a messze lévő táblákat csak akkor amikor már relatíve közel vagyok hozzájuk. Az orvosnál láttam amit kellett, kaptam is papírt hogy minden jó a szememmel. De határeset volt, viszont ez most nem is számít. A kérdésem az lenne hogy:

1. Ha most hivatalosan nem kell szemüveg nekem, de én most szerzek egyet amit majd csak vezetés közben hordanek majd a jogsiszerzes és vizsga közben akkor a vizsgáztató fog szólni hogy hé vegyem le a szemüveget vizsgán mert elvileg nem kell a papírom szerint , vagy azt fogja mondani hogy maradhat a szemüveg de akkor a jogsiba mégis írjuk bele hogy csak szemüveggel vezethetek?

2. Szerintetek eltudom e játszani azt hogy a jogsiszerzes alatt van szemüveg de vizsgán nem veszem fel és fog így menni a vezetés vagy hiába az a röpke 30 óra a vizsga előtt, attól még nem fog menni a pontos vezetés?

Igazából a szemem messzire nem lát, közelre okes, de mikor autópályán megyünk pl barátnőmmel akkor ő már elolvassa rég a feliratokat mire eltelik kb 5-7 másodperc mire én is eltudom különösebb nehézség nélkül olvasni? Szerintem ez azért elég gáz



2020. jún. 25. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom, menj el a szemészetre, és csináltass magadnak egy olyan szemüveget, amivel jól látsz. A vizsgabiztosnak fogalma sincs róla, hogy neked szükséged van szemüvegre, vagy nincs, nem is érdekli. Az ő dolga elbírálni, hogy tudsz-e vezetni. A te felelősséged, hogy járművezetésre alkalmas állapotban légy. Tanfolyamon, vizsgán, és vizsga után is.
2020. jún. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, senki sem tiltja a szemüveggel, kontaktlencsével történő vezetést.

A fordítottjára van rendelkezés: ha az alkalmassági papíron szerepel, hogy viselni kell vezetés közben, akkor a hiány miatt intézkedhetnek, büntethetnek. (Ha az alkalmasságin tartalékszemüveg is szerepel, akkor annak hiánya miatt is büntethetnek.)

De, ha nincs az alkalmassági papíron - és így a vezetői engedélyben sem lesz - előírva látásjavító eszköz viselésének kötelezettsége, akkor nem kötelező viselni, de viselhető.

2020. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Csináltass szemüveget, egyértelmű!


Nem értem, miért kötne bele a vizsgáztató. :D

2020. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem értem ezt a kavarást a szemüveggel kapcsolatban. Ha úgy érzed, hogy kell szemüveg, akkor csináltass és használd is. Ez nem egy tabu dolog, hogy szégyellni kellene a használatát.
2020. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Mikor csináltattam az orvosi alkalmasságit, kb. 5 hónapja voltam szemüveges. Nem vészes, -0.75, de cilinderes, egyik lencse 100%, a másik 70%. Orvos kérdezi, hogy mindig viselem a szemüveget? Mondtam, hogy igen, de látok nélküle is. Megkért vegyem le és olvassam a számokat a piros vonal alatt. Az első hibámnál (73 helyett 78-at láttam) mondta, hogy elég is lesz - csak szemüvegben vezethetek. Kérdezte a kontaktlencsét, arra azt válaszoltam, hogy nem, soha, nem nyúlkálok a szemembe.


Jogosítványban szerepel ez a korlátozás de mivel mindig hordom, nem is lényeges. Munkahelyen is kell üzemorvosi igazolás, azon is az szerepel, hogy alkalmas vagyok szemüveggel.

2020. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Saját magad és mások biztonsága érdekében jobb ha csináltatsz szemüveget és használod is. Hogy számolsz el a lelkiismereteddel ha szemüveg nélkül akár csak egy kis koccanásos balesetet okozol? Az, hogy szerepel az orvosi alkalmassági vizsgálat eredményében itt másodlagos.

Ha bele írták akkor kötelező használni,a vizsgát meg sem kezdheted nélküle,de később is büntetés jár ha nincs.

Ha nincs benne akkor is lehet használni,de a vizsgabiztos lehet hogy javasolni fogja hogy írasd bele. Vizsgát nem fújnak le azért mert van rajtad szemüveg csak nincs beírva az alkalmassági!

2020. júl. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Én ezzel úgy vagyok szemüvegnélkül érvényes de én tudtam hogy szükség van rá és csináltam egyet hasznos!!!! A, B jogsim van igaz motoron használni nem oly egyszerű mint autóban de ha én így látok jól akkor viselem. Rendőr sem kérdezte miért hordok vezetés közben szemüveget. Egy meg jegyezte a jogsiba nincs"szemüveggel"vezethet!!!! De mondta örül neki h. valaki önmagától rájön h. kell!!!
2020. júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

gyerekkènt szegyeltem magam, mára imádo....

hozzá teszem: ha ùgy èrzed kell akkor hord, akár èleteket is menthetsz vele

2020. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A leírtakon túl, ha nem látod a táblákat, akkor nem tudsz azokra időben reagálni, ani az oktatónak, előbb-utóbb fel fog tűnni, forgalmi vizsgán pedig a "közlekedési szabályt sértett" hiba azonnali bukással jár.

Nyudodtan menj el szakemberhez, és a neked ideális szemüveget viseld, ne egy olcsó boltit vásárolj.

Legalabbi addig ne, amíg ki nem vizsgálják, hogy csak dioptiára van szükség, vagy cilinderes a szened, és azt kell lencsével korrigálni.

2020. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez bizony nagy gáz.

A saját és a többiek érdekében csináltasd meg.

2020. júl. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!