Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklizhetek a járdán ott,...

Biciklizhetek a járdán ott, ahol egyirányú út van és nincs engedve a kerékpáros szembejövő forgalom?

Figyelt kérdés
Szembe mennék a forgalommal, de tilos. Viszont van járda.

2021. jan. 29. 10:50
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
29 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
54%
Igen, de csakis a gyalogosok zavarása nélkül legfeljebb 10 km/óra sebességgel. (és természetesen csak akkor, ha az úton a kerékpározás nem lehetséges)
2021. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
57%

Egyértelmű, hogy nem.


Ide vonatkozó jogszabály:


(2) * Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.


Az egyirányú utca nem alkalmatlan a kerékpározásra, tehát ez nem ad felmentést.

2021. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
37%
Járdán alapból tilos biciklizni
2021. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
21%

Ez a "kerékpáros közlekedésre alkalmatlan" olyan kiváló gumiszabály :) Az én olvasatomban ilyen esetben az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan, mert szembe mennék a forgalommal, azaz mehetek a járdán (max 10-zel stb).


Továbbá a rendőrök amúgy sem fognak ezért megállítani, megbüntetni, ha valóban óvatosan mész.

2021. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%

Csak akkor, ha az adott útvonal földút, járhatatlan macskakő vagy ilyesmi, vagy ha főútvonal és te 12 év alatti vagy. Egyéb esetben nem engedi a kresz a járdán biciklizést. Ezt írja le a #2 által bemásolt szabály.


Ha a gyakorlatra vagy kíváncsi - hát szoktak ott biciklizni, igen. De ettől még nem lesz szabályos.

2021. jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%
#4, a "kerékpáros közlekedésre alkalmatlan" a rendőrség évekkel ezelőtti hivatalos értelmezése szerint fizikai alkalmatlanságot jelent, tehát ha az úttest biciklivel járhatatlan. Abban igazad van, hogy ilyenért nem valószínű, hogy bárkit megbüntetnének.
2021. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
87%
Meg sok bringás azt hiszi, mehet amerre lát. Akár forgalommal szemben is. De az sem válik szabályossá.
2021. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
63%
Marhára nem, a közlekedésre alkalmatlan még mindig nem azt jelenti, hogy tilos behajtani. Hacsak nem vagy 14 év alatti persze.
2021. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
77%
*12
2021. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk falun(!) járdán mentem a biciklivel mikor rámszóltak hogy ha meglátnak mégegyszer megbüntetnek most az egyszer elengednek. Senki nem járt a járdán csak én és hó volt azért mentem le, de járdán csak tolni szabad nekem azt mondták
2021. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!