Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet ilyen felelőtlen...

Hogy lehet ilyen felelőtlen egy gumis műhely?

Figyelt kérdés
Előre is elnézést engem ez nagyon bosszant. Tavaly ősszel átcseréltem a kocsin a kerekeket, hogy a szebbik felnijeimre vegyek új gumikat. (itt a ház előtt cseréltem, úgy hogy tudom, hogy akkor nem volt a fékdoboknak bajuk, nem húztam meg erősen a csavarokat ) A gumisnál leszedték a kerekeket újra, felrakták az új gumikat, légkulccsal ráhúztak. Pár napja jártam egy kört, hátulról éreztem, hogy valahogy furán megy a hátulja, ring a kocsinak. Ma szép idő volt, gondoltam leszedem a kerekeket körbe nézem mi lehet a gond. A bal hátsónál a 4 ből 3 tőcsavar ki volt szakadva, csak kézzel voltak rá tekerve az anyák, csak 1 csavar volt rendesen rögzítve. Ezek akkor szakadhattak ki amikor légkulccsal túl lettek erőltette. Az bosszant a leginkább, hogy nem szóltak, át lett adva, hogy kész a munka, ha szóltak volna, nem haragszom (ezt nem lehet nem észrevenni), 200 Ft egy tőcsavar, 500 Ft egy csonk anya, megcsinálom 10 perc így meg baleset is lehetett volna, ha elhagyom a kereket... A kocsit télen nem használtam, csak jó időben használjuk (másik a napi használós)

2021. febr. 18. 22:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Remélem a dob belseje nem ment tönkre akkor kell még 2 fék dob is, meg akkor már a betéteket is cserélem újra ha már úgyis...
2021. febr. 18. 22:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Velem olyen még nem történt.
2021. febr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez valahogy nem áll össze.

Ha a tőcsavar kiszakad, akkor hogy maradtak helyükön az anyák? Van valami felniközeped, ami miatt nem tudtad elhagyni?

2021. febr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1 db van ami nincs kiszakadva és 3 van kiszakadva
2021. febr. 19. 07:35
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem a menet szakadt meg rajta? A tőcsavar elég nehezen tud kiszakadni.
2021. febr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Pedig pont úgy tud beszakadni a tőcsavar, hogy légkulccsal szétkúrják.

Szép munka, még jó hogy észrevetted mielőtt a 4. csavar feladja.

#3: a tehermentesítő furat viseli a nagy terhelést, ami a felni közepén van. A csavarok szerencsére "csak" ott tartják a kereket. Legalábbis személyautónál.

2021. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

#6: Tudom hogy működik a tőcsavar és a felni központosítása.

A kérdés arra irányul, hogy ha a tőcsavar leszakad/kitörik, akkor az a rajta lévő anyával együtt lerepül út közben a kocsiról, nem lesz mit pörgetni kézzel. (Hacsak nincs olyan felniközép takaró rész, amit felszerelés után kell rögzíteni a felnin, mint egy dísztárcsát. Én is arra tippelnék, hogy a kérdező menetszakadásra gondolt csak


#3

2021. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom bárcsak baleset lett volna belőle, legalább akkor börtönbe zárják a pancsert és eltiltják a szakmájától is. Nem hiába találták fel a nyomatékkulcsot. Légkulcshoz is létezik nyomatékhatároló, ráadásul nem is drága.
2021. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!