Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen belül szabad...

Lakott területen belül szabad ködlámpát használni?

Figyelt kérdés
Van aki szerint nem, van aki szerint meg igen.
2021. febr. 23. 04:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
2021. febr. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Én is hallottam már emberektől hogy nem szabad, csak a logikát nem értem mögötte. A ködlámpa arra van higy lássanak. Városon belül nem lehet tejköd? Ott menjenek beléd? Persze hogy kehet használni!
2021. febr. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha a közlekedés biztonsága megkivanja, akkor mindenképp szabad.
2021. febr. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Elméletileg nem, de természetesen használjuk faluban is.
2021. febr. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a látási viszonyok indokolják, akkor kell használni, a lakott területtől függetlenül.

Persze ez egy gumiszabály, sehol nincs nevesítve, hogy mi az "indokolt eset".

2021. febr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha a "látási viszonyok indokolják"... így szerepel a Kresz-ben. Egyébként bele lehetne írni, hogy ha nincs meg X méter látótávolság, akkor legyen "indokolt" a használata. Nyilván korlátozott látási viszonyokra gondol az "okos" jogszabályíró, de nem mind1, hogy pl. mekkora köd van, vagy mekkora eső, mert vki már ködfényszóróval megy hószállingózás közben is. Vasútüzemben pl. mindig meghatározzák, hány m a távolbalátás korlátozottsága, közúton úgyanúgy meg kéne, és akkor nem kellene erre a klisé "indokolt" kifejezésre hivatkozni.
2021. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy sokan nem állítják / állíttatják be a ködfényszórót, az meg világít őssze-vissza. Fallal szemben állva a tompított fényfoltja alá kell világítania, és vízszintes felületen állva hátrébb gurulva a fényfoltjának ugyanúgy lefelé kell elmozdulnia, mint a tompítotténak. Poziciojából adódóan ha közel állsz a falhoz, természetes hogy lejjebb van a fényfolt, de ettől még a világítás iránya lehet felfelé mutató, ezért írtam az előző mondatot.

Ha jól van beállítva, az úttesten is a kb 8-10 méterre kezdődő topmpított fényfolttól közelebb van a fénye. Nem csak ködben jó, éjszaka zuhogó esőben például meg lehet vele látni a kátyúkat, amiket a tompítottal nem.

2021. febr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Én azt nem értem, mi ez a nagy tömeghiszti a ködlámpa ellen? Minimálisan zavaró, viszont a vezetőnek sokat segít.
2021. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
A hisztit én sem értem miatta. Mikor minden ötödik autó tompítottja annyira vakít amennyire egy szaros ködlámpa a büdös életben nem fog.
2021. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

#8 Szerintem a hátsó ködlámpa zavaró. Az semmit nem segít a vezetőnek és 100-ból 99-szer indokolatlanul kapcsolják fel (többszáz méteres látótávolság, dugóban stb.)

Ráadásul néhány autón olyan hülyén van megcsinálva, hogy mindkét oldalon van a féklámpa mellett, így sokkal lassabban észlelhető a féklámpa.

2021. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!