Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Titeket melyik vezetőtípus...

Titeket melyik vezetőtípus idegesít a legjobban?

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 07:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
9%
Azok akik Swifttel járnak. Megy erted 45-el városba és rákényszerít arra, hogy záróvonalon elözzek.
2021. febr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
95%

Szinte semmi nem idegesít, egy kivételével: ha a valagamban jön.

Jópár majom jött már így belém, és nagyon tudnak értetlenkedni, gyakorlatilag kimaradt ez a KRESZ fejezet az életükből, hogy követési távolság.

2021. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
91%

Amelyik megelőz, hogy még becsússzon a sárgánál piros előtt, ami nyilván nem sikerül neki, utána meg olyan lassan megy, hogy ott tötymörögsz mögötte. Külön extra, ha a fél sáv le van zárva, és meg sem tudod előzni vagy 500 méteren keresztül.

Amelyiket akkor kezd el gyorsítani, amikor már belekezdtél az előzésbe. Amelyik nem indexel, csak kanyarodik. És a traktor keskeny mellékutakon.

2021. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

“ Amúgy ez érzékelő a piros lámpánál tényleg igaz, vagy csak széles körben elterjedt legenda?”


Pont 20 éve van már rá magyar szabadalom is:

[link]


De németeknél pl. majdnem minden lámpánál van kis kamera vagy radar, amire mindenki azt hiszi, hogy a piroson átmenőket figyeli. Persze van ilyen is, de ezeknek a kicsiknek az a funkciója, hogy be vannak kötve a vezérlőbe, és a forgalmi adatok szerint próbálják optimalizálni a ciklust.


Ilyen:

[link]

2021. febr. 23. 10:18
 15/32 anonim ***** válasza:
19%

Én az első típus vagyok.


Vagyishát... Nyilván azért olyan nagy követési távolságot nem tartok álló helyzetben mint menet közben de mivel erős autóm van és adni kell neki egy kis gázt induláskor így tartani kell egy kis követési távolságot, nehogy rászaladjak az előttem haladóra.

Ugyanígy a szenzorra se állok rá mert akkor meg rá kell feküdni a szélvédőre, hogy lássam mikor vált a lámpa.


Egyébként ha nekem nem okoz anyagi kárt akkor egyik sofőr típus sem zavar.

2021. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
88%
A telefonozgatós.
2021. febr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
65%
#15: igen, én is olyan autóval álltam a pirosnál, hogy kb le kellett volna feküdnöm benne oldalra, hogy lássam a piros lámpát, ha ott állok meg, ahol általában szoktak, mert a szélvédőm magassága kb 2 arasz. Mondjuk jó időben, nyitott tetővel nem gond, de ha be van csukva a tető, akkor bunkerré válik, lőrésnyi ablakokkal. Csak ebbe kívülről nyilván nem sokan gondolnak bele, és nem értik, miért nem állok a stop-vonalra.
2021. febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
75%
Németországban majdnem minden lámpa érzékelős, Magyarországon nem annyira elterjedt. De ott sem kell annyira előremenni, elég a vonal előtt megállni, sőtétben pedig, ha kicsi a forgalom, villantasz 1-2őt 200 méterrel a lámpa előtt, és mire odaérsz, már vált is. Német barátok mutatták ezt, itthon nem tudom ha működik.
2021. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

17 azzal semmi baj, ha az embernek van indoka. Általában tömegautósokat látok így állni, aki él a lustaságon és nemtörődömségem kívül semmi nem indokolja.

Amikor meg egy balra kanyarodó sávban összejön pár ilyen, és ezért lógnak ki az egyenesen menőbe, akkor tud igazán örömteli lenni a dolog, és neked zöld, nekik piros, de nem mehetsz, mert 6 méterre áll 3 az előtte levőtől.

2021. febr. 23. 11:07
 20/32 A kérdező kommentje:
* aki él=akinél
2021. febr. 23. 11:07
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!