Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Görkorival Budapesten: hogyan...

Görkorival Budapesten: hogyan lehetne biztonságosabb?

Figyelt kérdés

A barátnőm görkorival közlekedik, és nem egyszer számolt be arról, hogy majdnem elütötték, akár már meg is kellett fogni az autó motorháztetőjét, stb.


És hát gyalogosként is lehet, hogy az autós leszarja az elsőbbségedet, de ott instant meg tudsz állni, hátralépni, hátraugrani.

Görkorinál ezt nem lehet megtenni.


Biciklinél legalább egyből meg lehet állni, és ha veszélyhelyzet miatt félre kell kanyarodnod, akkor is kicsi az esélye, hogy elesel, mert épp rossz felületre gurultál.


Régóta görkorizik, de nem szakszerűen szerintem, fékezni is eddig a görkori fékét használta, de mára már az elkopott, és állítólag felnőtt görkoriknál már nincs is fék, hanem technika van rá.


Hogyan lehetne biztonságosabb a görkorizás? Féltem őt.


Előre is köszönöm!



2021. márc. 11. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

hordjon bukósisakot és tanuljon meg megállni; a görkorin lévő fék használata körülményes és veszélyes

az autósoktól nem várhatod el, hogy 15km/h-val közeledő gyalogosra számítsanak, neki kell erre figyelni. Inkább álljon meg minden átkelő előtt, amíg nem biztos, hogy megadták az elsőbbséget

2021. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Figyelni, nem ész nélkül lemenni az útra. Nem akarok előítéletet gyártani, de ha már többször is majdnem elütötték, akkor valamit nem jól csinál ő sem. Ha érkezik autó, akkor az úttest előtt megáll, felméri, hogy észrevették-e, megállnak stb. Így biztosan nem fogják elütni.


Fék van a felnőtt görkorcsolyákon is, csak legfeljebb nem mindegyiken. Olyat kell választani, amin van.

2021. márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
A jégkorin nincs fék, mégis meg lehet állni. Bár soha nem görkoriztam, úgy tudom, ugyan azzal a technikával meg lehet állni görkorival is, mint a jégen. Én addig biztos nem közlekednék, amíg ebben nem vagyok biztos, illetve kopott fékkel sem, mert nem kell hozzá autó, eléd megy egy gyalogos és töröd kezed-lábad.
2021. márc. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Tanuljon meg megállni. Mindegy milyen technikával, de amíg nem tud azonnal megállni, addig le kell lassítani minden kereszteződés előtt.
2021. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet úgy közlekedni, hogy nem tudsz megállni. A járdán bármikor kiléphet elé egy gyalogos egy üzletből, kapualjból, akármi. Nem véletlen, hogy a görkori sport-, és nem közlekedési eszköz.
2021. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Autósként mondom, hogy szinte lehetetlen egy lendületesen közlekedő görkorisra felkészülni, aki takarásból vagy vakfoltból érkezik. Barátnődnek le kell fékeznie egy gyalogos ember tempójára, amikor úttestet keresztez, mert előbb-utóbb nem csak "majdnem" fogják elütni.
2021. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Veszélyesen görkorizik, ha ennyi baja volt. Eleve számolnia kell azzal, hogy a nagyobb sebessége miatt egy autós nem fog tudni rá időben reagálni. Ne úgy közlekedjen, mint egy gyalogos. Egy átlagos autós egy gyalogos sebességére tud reagálni. Az elfogadhatatlan, hogy nem tud megállni. Erre létezik görkoris technika, nézzen utána. Tessék itt mutatnak technikát:

https://www.youtube.com/watch?v=TIxK6nZAEDM

De érdemes lehet rákeresni, hátha többfajta technika is van. És nézni oktató videókat. És gyakorolni egy olyan szabad placcon, ahol nem veszélyeztet senkit.

2021. márc. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
görkorival másképp közlekedsz mint gyalog, és tudod azt is, hogy nem olyan könnyű vele megállni, tehát mindig nézed a menekülőutat is. persze mondjuk lejtőzéskor leginkább az ima marad, aztán lesz ami lesz.
2021. márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
én amúgy budapesti vagyok, és elég sokat koriztam városban, de még egyszer sem ütöttek el (kopp, kopp, kopp). olyan persze volt, hogy másfelé mentem mint akartam, mert jött valami, meg ugrottam a bokorba. amúgy meg figyalni kell, különösen a jérdán, mert lehet úthiba, kátyú, törls, győlré, plsuz az embereket is nézed merre nznek, mert bérmikor odaléphetnek egy kirkathoz, kiléphetnek kapualjból, ajtóból, plusz ha kerszteződés, akkor előre körbenézni, mire lehet számítani, hogy tudj rá reagálni. én egyébként úttesten jobban szeretek menni mint járdán, főleg éjjel, több a hely, gyorsabban lehet haladni, messziről látod hogy jön valaki autóval, és nem előtted mászkálnak sötét ruhában a gyalogosok.
2021. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
#3 Jégkorisan görkorival nem lehet fékezni bokatörés nélkül. A menetirány nem lehet merőleges a kerekekre. Ilyen esetben az autó felnijéről lefordulna a gumi.
2021. márc. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!