Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lesz a hibás a rakéta-mentő...

Ki lesz a hibás a rakéta-mentő balesetben?


2021. márc. 25. 10:46
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
72%

#10

Egyrészt honnan a fenéből látod, hogy a mentős 70-nel ment, miközben hátulról látszódik teleobjektíven keresztül? Másrészt honnan látod, hogy "A motor nagyjából 2-szer ennyivel hajtott be a kereszteződésbe"? Mi köze a kettő sebességnek egymáshoz, hogy az egyikből következtetsz a másikra, ráadásul úgy, hogy egymáshoz képest derékszögben vannak, a kamera perspektívájához képest szintén. Ne haragudj, de ilyen hatalmas butaságot is elég rég olvastam.


Az én becslésem a tieddel ellentétben objektív, számolható dolgokon alapul. A videót lelassítottam 0,25-szörös sebességre, majd megnéztem, hogy mennyi idő telik el a becsapódás és aközött, amikor megjelent a képen. Majd google mapsnél csináltam egy távolságmérést a helyszínen (de lehet becsülni a sáv szélességeinek felszorzásával is). Kb 0,4 másodperc alatt haladt kb 10,5 métert. Ezt inkább felfele kerekítettem, így lett 90-110 km/h. A te "becslésed" meg s3ggből előrángatott, általánosításokon alapuló matematikai f#szság.

2021. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
51%

#11 A többi közlekedőből ítélve. Egyértelműen lehet látni, hogy a mentő gyorsabb náluk.


"Mi köze a kettő sebességnek egymáshoz, hogy az egyikből következtetsz a másikra"


Relatív módon megállapítható belőle a sebességkülönbség.


"Az én becslésem a tieddel ellentétben objektív, számolható dolgokon alapul."


Azt mondod becslés, majd arra hivatkozol, hogy számoltad. Akkor tessék levezetni mi alapján jött ki a becslésed! Amit leírtál az nem jó, mert tudni kellene hozzá a felvétel paramétereit is (képkockasebesség, nagyítás, stb.).

2021. márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
56%

#12

Leírtam, most már kétszer. Nem írom le harmadszor, bocsi. Nem tehetek róla, hogy nem megy az értelmezés (vagy a matekot mögötte nem érted). Nem kell hozzá sem az fps, sem a nagyítás. Igen, a becslést is számolni szokták, nem tippelni szemgolyóval, mint ahogy te. Relatív módon max akkor lehetne tippelni egyikből a másikat, ha azonos tengelyen mozognának, nem pedig egymáshoz képest derékszögben. Többi közlekedő? 1 db alló autó volt a mentő mellett, a "többi közlekedő" szemből jött kb 50 méterrel odébb és ellenkező irányba. Ha te ezek alapján "látod", hogy a mentő 70-nel ment, a motoros meg 140-nel, akkor igazán tehetséges vagy. (Értsd: ezekből nem lehet kb semmilyen sebességet megállapítani, mivel ahhoz méterek meg másodpercek meg matematika kell, nem pedig szem alapján).

2021. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
13%
Jó, hagyjuk, te tényleg nem nézted meg a videót. Hát a mentő előtt lévő kocsisor az mi neked?! Nem egy autó, egy egész kocsisor mozog ott. A számolásod meg mondom, alapjaiban rossz. Ha nem tudod megérteni, akkor sajnálom, nincs mit magyaráznom rajta, mert úgy sem érted meg. Nem kell hozzá számolás, hogy a hülye is lássa: A motor legalább 2-szer akkor sebességgel esik be, mint amennyivel a mentő halad. Neked kijött az, hogy minimális sebességkülönbség van köztük... Hát jó. Tényleg nem veszed észre, hogy a számításod és a látottak ellentmondanak egymásnak?
2021. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
29%
14-es, az én becslésem és véleményen is közelebb áll a "90-110 / osztott felelősség vizsgálandó" állásponthoz. És igen, a videót látva, ismerve írom ezt
2021. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
53%
Én is ugyanezt állítom a saját véleményemről, szóval sakk-matt. Ezek szerint nincs értelme vitáznunk. ;)
2021. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
68%

#14

Hol mozog egy egész kocsisor? Tényleg nem látom, mire gondolsz. 1 db (pirosnál) álló autó van, amit hátulról megközelít, majd elmegy mellette. Ezután csapódik bele oldalról a motoros.


A kép bal meg jobb oldalán van egy-egy álló, parkoló kocsisor, de az a következő útszakasz (István utca és Dembinszky utca közötti szakasz). A szemből meginduló kocsisor meg még odébb, az István utca kereszteződésnél van, amit most megnézve látom, hogy kereken 200 méterrel odébb van. A mentő 200 méterre volt a mozgó kocsisortól. Nem mellette volt. Mellette egyedül az 1 db szürke autó volt.


Leírom harmadjára is a becslésem matematikáját, ezúttal kifejtem.

Lelassítottam a videót, és megnéztem egy stopper segítségével, hogy mikor jelenik meg a képen a motoros és mikor csapódik bele. Ezt felszoroztam a lassítás mértékével, így megkaptam, hogy kb 0,4 másodperc telt el a két pillanat között. Majd google mapset megnyitottam, jobb egérgomb segítségével megmértem a két pont közti távolságot, ami nagyjából 10,5 méter. Ezt amúgy a sávok számából is lehet becsülni, ha tudjuk egy átlagos sáv szélességét.


Innentől kezdve 5. osztályos matek, hogy mekkora a sebessége. (1/0,4)*10,5*3,6.

1/0,4*10,5, hogy lássuk, 1 mp alatt mennyi lenne a távolság, ami 26,25 m, majd ezt (26,25 m/s) 3,6-tal felszoroztam, hogy km/h meglegyen. 94,5 km/h, amire picit inkább rászámoltam, ha mondjuk elnéztem és 11,5 méter, vagy 0,38 másodperc, akkor is benne legyen az intervallumban. Így lett a becslésem 90-110 km/h.


Ha meg a mentős valóban az általad tippelt 70-nel ment, akkor még nagyobb pácban van, mert nem rongyolhat át piroson 70-nel ő sem, mert annyival tuti nem tud meggyőződni arról, hogy mindenki lemondott az elsőbbségéről. Ugye ez az ő felelőssége a dologban. Meggyőződni, hogy anyagi és személyi sérüléssel nem jár, amikor KRESZ szabályt megszeg. Úgyhogy szerintem nagyon nem 70-nel ment, hanem lassabban.

2021. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
68%
(ez a becslés akkor lehet pontatlan, ha mondjuk nagyon benéztem és 15 métert haladt 0,4 másodperc alatt, vagy mondjuk 0,3 másodperc alatt tette meg a 10,5 métert. De ezért hívják becslésnek.)
2021. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
gondolom a mentős lesz a hibás mert kell a pénz a kormánynak
2021. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
20%
Úgy látom a motor 5, legfeljebb 6 képkockán szerepel. 60 fps-es a felvétel. 1/5, azaz 0,2 másodperc alatt haladt át 3 forgalmi sávon. Ami kb. 9 méter. 45 m/s sebességgel haladt, ami nem 110 km /h, hanem inkább 160 km/h.
2021. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!