Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lesz a hibás a rakéta-mentő...

Ki lesz a hibás a rakéta-mentő balesetben?


2021. márc. 25. 10:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
85%
Elírtam egy számot, 30 fps természetesen.
2021. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
27%

#20


Annak a motornak a végsebessége 165 km/h, amit kb 30 másodperc alatt ér el 50-ről nekirugaszkodva. 43 lóerős, viszonylag kis motorról van szó. Akkor se tudott volna 160-ig gyorsulni, ha közvetlenül a Dózsáról kanyarodik a Dembinszkyre majd koppig tekert gázzal gyorsít végig a Dembinszkyn. Nem lett volna rá elég helye, mivel ezek a motorok 100 fölött messze nem gyorsulnak úgy, mint nagyobb márkatársaik.


Honnan gondolod, hogy 60 fps?


Én úgy számoltam (stopperrel, lelassítva 0,25-ös sebességre), hogy kb 0,4 mp alatt ment át azokon a sávokon, google maps távolságmérés szerint 10,5 méter. Innen lett a 90-110. Ami ennél a motornál hihető, mivel 110-ig elég fürgén gyorsul, csak utána fogy el a szusz.

2021. márc. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
79%
Az meg a másik, hogy nincs olyan ütődött idióta, aki a Dembinszkyn akarná kipróbálni a 370 köbcentis motorja végsebességét (kezdő motorosként, A2-es jogsival), hosszú másodpercekig koppig tekert gázzal. Egyszerűen borzalmasan félelmetes, túl közel vannak a tereptárgyak, túl szűk minden. Beszéltem ezzel a sráccal pár hónapja pár percet, tök normális, átlagos fiatalembernek tűnt. A motorját dícsértem meg, nem egy gyakori darab, én is gondolkoztam anno, hogy városba olyat vegyek. Ott tudtam meg, hogy első motorja, azaz még kezdő volt.
2021. márc. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
68%
22, nem érdekel a stoppered. kikockázva néztem 0,05 sebességgel (és 30 fps-t akartam írni, javítottam is) 6 kockán látszik. A többit a matek mondja, nem én. Legalább 150-el ment. Részemről ezzel lezártam, mert ennyival ment. Ha te nem hiszed, és elméleteket gyártasz, az már csak rád tartozik.
2021. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
61%

Amúgy tévedtem... Nem Svartpilen 401, hanem Svartpilen 701. Jobban szemügyre vettem a roncsról készült egyik képet és más a váltókar meg a kipufogó elvezetése kicsit. Mea culpa. Az egy fokkal jobban szedi a lábait.

Megkérdezhetem, hogy hogyan/hol nézted meg 0,05-ös lassítással? Vetnék rá én is egy pillantást. Meg azt honnan gondolod/tudod, hogy 30 fps? Megvan az eredeti file, vagy valahogy megszerezted az exif-et?

2021. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen mindegy, hogy 100 vagy 160. Lényeg a megengedett sebesség nagy mértékű túllépése.

Persze, mindig mindent vizsgálni kell, de ilyen sebesség esetén túl sokat már nem kell gondolkodni. Mert igaz, hogy a mentősnek figyelni kell rá, hogy megkapja-e az elsőbbséget, de irreális, nem elvárható, hogy 5 km-re benézzen minden mellékutcába. Annyira kell benéznie, amekkora távolságból várható egy szabályosan, vagy enyhe gyorshajtással érkező jármű. Szóval, ebben az esetben kizárt, hogy az eleve elsőbbséggel rendelkező mentős bármi megrovást kapjon, ekkora gyorshajtás esetén.

A motoros családtagjait persze sajnálom, de őt magát nem. A világ mindenképpen jobb hely lett egy ilyen vaddisznó nélkül. Mert az lehet, hogy motor nélkül egy aranyos, jó ember volt, de motoron egy közveszélyes állat, aki bármelyikünk családtagját megölhette volna a jövő héten, ha nincs az a mentő.

2021. márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
84%

Erkölcsi szempontból természetesen a motoros a hibás. Jogilag nem ennyire egyszerű a helyzet. Attól, hogy a motoros gyorsan hajt, még nem változnak az elsőbbségek. A jogi gyakorlat az, hogy a megengedett sebesség kétszerese kb. az a sebesség, aminél felmerülhet az, hogy a sebesség akkora mértékű, hogy nem elvárható az elsőbbség megadása, mert nem kell számítani ilyen sebességű járműre. (külön kiemelném, hogy felmerülHET, tehát nem azt jelenti, hogy automatikusan "bukja" az elsőbbségét a gyorsan hajtó, csak efelett kell vizsgálni a sebesség hatását, míg mondjuk 50-es korátozásnál ha 62-vel halad, akkor szóba sem jöhet a sebesség hatása az elsőbbségi viszonyokra)

Namost ugye a mentőnek elsőbbsége van, viszont a kresz leírja, hogy tilos jelzésen csak úgy haladhat át, ha meggyőződik róla, hogy az elsőbbségét megadták. Emiatt jogilag nem egyértelmű a helyzet. Vizsgálni kell például, hogy a mentős láthatta-e az egyébként szabálytalanul gyorsan érkező motorost, mielőtt behajtott a kereszteződésbe. Ezt ebből a szögből a videón nehéz megmondani.

2021. márc. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
88%

"A jogi gyakorlat az, hogy a megengedett sebesség kétszerese kb. az a sebesség, aminél felmerülhet az, hogy..."

Maga a sebesség számszerű értéke egy dolog.

De ha egy adott szabálytalan közlekedés (pl. gyorshajtás) meggátolja a másik felet abban, hogy felismerje a veszélyhelyzetet, akkor a szabályszegő ellen fog dönteni a bíróság, és teljes mértékben felmentik a másikat. Még akkor is, ha az elsőbbséget nem adta meg a gyorshajtónak. Erre konkrét példákat olvastam az elmúlt években.

Ha valaki tudná linkelni a helyszínt, akkor meg lehetne nézni, mennyire volt belátható a kereszteződés.

2021. márc. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
84%
Dembinszky/Wesselényi és a Rottenbiller. A motoros a Dembinszkyn jött a Dózsa felől és ment volna a Wesselényin egyenesen.
2021. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
79%

Köszönöm.

Én is erre tippeltem, csak ugye nem hasonlít egyáltalán a linkelt kamerafelvételre.

Elég zárt utca, szóval a mentős csak akkor tudott volna benézni az utcába kellő távolságra, ha megáll a járda vonalában. Ha csak 20-szal áthajt megállás nélkül, akkor már nem tud megállni a motoros előtt. Az meg, szerintem, nem reális, hogy egy mentő minden utcasarkon megálljon nézelődni.

[link]

2021. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!