Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem veszik el örökre a...

Miért nem veszik el örökre a jogosítványát a "büntetőfékező" agresszoroknak?

Figyelt kérdés

Egyértelmű, hogy alkalmatlanok a jogosítványra, mert nincs alap intelligánciájuk, közveszélyesek.

Egyre több ilyen bűncselekményről olvasni.

[link]



2021. ápr. 1. 12:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

#10


Már amikor ilyen a helyzet, hogy ő a paraszt.

De annak is van. Van valami előzmenye, nem?? Nem véletlen van a nevében, hogy "büntető".


De az általam leírt esetben végig te vagy elől és valaki beléd mászik. Nincs az, hogy pont bevágtál elé. Hanem ő mászik beléd és ha bármiért fékezned KELL, akkor is simán rádmondják, hogy büntetőfék volt. Pedig szó sincs róla, csak a mögötted levő nem tart távot.

Ez nem az az eset, mikor valaki elé más bevág és satuzik.

De ha nem érted mit írtam olvasd el mégegyszer.

2021. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%

11! A kérdésben szereplő esetben is az történt, amit én is írok.

Bevágott a busz elé, majd satuzott.

2021. ápr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
14%
Azért nincsenek szigorúbb büntetések, mert az államnak szüksége van a "deviáns" közlekedőkre, ők termelik a bevételt gyorshajtásokkal meg egyéb büntetésekkel.
2021. ápr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

Ha valaki a másik hátsójában autózik, és az elsőnek valami okból fékeznie kell, akár vészhelyzet, akár üzemi fékezés, lassítás akkor a hátsó lesz a hibás, ez egyértelmű, követési távolság be nem tartása.


De mikor valaki bevág elég direkt jó közel, és rásatuz, minden ok nélkül, vagyis na büntetőfékezik, akkor az már teljesen más eset, közúti veszélyeztetés.


Amúgy meg én simán instant elvenném a jogsit minimum 3 évre, de mindtől, aztán lehet pár hónap után már lenne neki hatása, ahogy sorba lehetne hallani, hogy kérdezés nélkül veszik el érte a jogsit, talán meggondolnák jobban, hogy befékez-e.

2021. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Jogilag nehéz bizonyítani, hogy tényleg büntetőfékezett az illető, nem pedig egy akadály vagy átszaladó állat miatt taposott a fékbe előtte. Ha csak úgy elvennék a jogosítványt egy erőteljes fékezés miatt, akkor kb. mindenki elvesztené a jogsiját előbb-utóbb.
2021. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

2-es!

Az az értelme, hogy naponta olvasni hasonló eseteket. Egyre gyakoribb ez a közúti gengszterizmus. Ilyen formán tök mindegy, hogy mikor történt az idézett konkrét eset.

Maga a magatartás a lényeg. Miért nem vonják be örökre az ilyen primitív, előember gengsztereknek a jogosítványát.

2021. ápr. 2. 21:58
 17/19 A kérdező kommentje:

15-ös!

Kivéve, ha a gengszter nem egy teleszkópos bottal száll ki a kocsiból.

Ritka kivétel, amikor sztrádán őzek, nyulak, disznók másznak eléd.


A minap láttam a felvételt az egyik honlapon. A busz köteles lassítani minden buszmegállónál, ugyanis éppen odaérhet valaki, vagy az utas az utolsó pillanatban is jelezhet, hogy le akar szállni. A filmen Berki a busz mögött haladt. A busz a megálló előtt csak lassított, látta a vezető, hogy nincs ott senki, nem állt meg, aztán nyilván, hogy ki be tudjon sorolni, lassítva hagyta el a megállót, majd normál sebességben haladt. Berki megelőzte, becsapott elé és satufékezett.

Nem beszélve arról, hogy tudomásom szerint nem is haladhat a buszsávban.

Most nem Berki a lényeg, oldja meg, ha neki lenne igaza.

A szitu miatt írtam le.

2021. ápr. 2. 22:06
 18/19 A kérdező kommentje:

Olvasván a hozzászólásokat, értem én, hogy van ennek másik oldala is, amikor a másik gengszter annyira sietne, hogy legszívesebben hátulról tolná meg az autódat. Mindkettő elítélendő.


De a büntetőfékezésnek nevezett akció = satufékezés. Ha valaki végre elém kerülhet, akkor szabad útja van. Ha el akar fordulni, akkor időben jelez és lassít, nem pedig satufékez.

Ha pedig valami elé ugrott, azért satufékez, akkor nem a mögötte lévőhöz indul ordítozva, vagy valamilyen barátságos "szerszámmal" felszerelkezve.

Ahelyett, hogy örülne, hogy sikerült az előzés, és elhúzna.


Idegrendszeri vizsgálatot mindenképpen be kellene vezetni. De főleg kifejezetten a közúti közlekedésre vonatkozó intelligencia vizsgálatot.

2021. ápr. 2. 22:12
 19/19 anonim ***** válasza:
30%
Mert egy kalap sz...r a rendszer
2021. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!