Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintem nekitolattam egy...

Szerintem nekitolattam egy mögöttem parkoló autónak, és a rendszámtábláján lett egy horpadás, lehet, a vonóhorgom horpasztotta be. Ilyenkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Abban sem vagyok biztos, hogy én voltam, lehet már ott volt a horpadás. Első ránézésre nem tűnik fel, és természetesen még ugyanúgy olvasható maradt a rendszám, csak egy kicsit behorpadt a szélénél. Ilyenkor is üzenetet kell hagyni? Vagy tegyek a borítékba pénzt, és rakjam a szélvédőre? Mennyi pénzt rakjak bele?

2021. ápr. 11. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lefotózod a kárt, hagysz elérhetőséget. Ha egyáltalán keres majd a tulaj, akkor max egy új rendszám ára+ a rendszámtartóé.
2021. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs rajta festék, csak a vonóhorgom ment neki, ha egyáltalán.
2021. ápr. 11. 12:14
 3/10 QvanyadatMDRTR válasza:
38%
akkor hagyjad. Az semmi amúgy is. Persze ha velem csinálnák, meg akivel csinálták biztos mérgelődik kicsit, de ez benne van kb. Egy faág karca, ennyi sérülés egy kocsi élete során belefér, főleg ha nem látszódik kb. Kb értékelhetetlen is a kár, mert emiatt nem fog új rendszámtáblát venni, ha meg venne, akkor a teljesárat kifizetni ennyiért bagatell.
2021. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi
2021. ápr. 11. 12:18
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

készíts fényképet, és tipli. Ha papírt hagysz, abból csak bonyodalem lehet.


Én ilyen kis rendszámhorpadásból nem csinálok ügyet(mert van nekem is)

2021. ápr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Végül hagytam egy borítékot a szélvédőjén, az ablaktörlő alatt, benne egy huszassal. Lelkiismeret-furdalásom lett volna, ha csak úgy elhajtottam volna.
2021. ápr. 11. 15:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyes.
2021. ápr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Na most megyek ki betérdelni a rendszámtáblámat.
2021. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kis horpadás, akkor lehet javítani.

Az enyémnek is toltak már neki vonóhoroggal, ott elég nagy horpadás lett, a rendszámtáblatartó is eltört alatta. Vettem egy új tartót párszáz Ft-ért, a rendszámot meg (úgyis le volt véve) egy fadarabot ütve kalapáccsal, gumiszőnyegen negyedóra alatt kijavítottam. Odahajolva észre lehet venni, hogy történt valami, de ha nem figyeled direktben, közelről, akkor nem.

2021. ápr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszer beállt mellém, bal oldalra egy kombi Skoda Superb úgy, hogy igazából csak nekem volt ott szabályosan hely, térkővel volt kialakítva a parkolóhely. Ő beerőltette a kocsiját a fa meg az én autóm közé. Amivel nem lett volna baj, ha párhuzamosan tette volna. De nem. A két kocsi hátulja között 20 cm volt, elől meg kb. 1 méter. Beszállni alig tudtam. Extra, hogy az út egyirányú, jobbra hátrafelé kellett volna kiállni, kocsi eleje ugye balra menne. Annyit meg nem tudtam egyenesen hátraengedni, hogy jó legyen... Na, mehettem előrefelé, fel a járdára és jobbra kanyarodva volt kb. 10 méterre egy kapu, ott tudtam az útra visszamenni.


Ha meghúzom a Skodát, nyilván én leszek a hibás, mert nem tudok vezetni. Az, hogy ő tulajdonképpen szabálytalanul, zöld területen parkol, nekem kb. helyet se hagyva a kiállásra az más kérdés. Csak ba.sz.ta a csőrömet a dolog, mentem egy kört a tömb körül, leparkoltam a közelben és hagytam egy üzenetet a szélvédőn, hogy valahányszor így parkol, meghal egy kiscica a világon. Remélem miniszívroham megvolt neki mikor meglátta a papírt az ablaktörlő alatt.

2021. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!