Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 40 cm-es repedés a szélvédőn,...

40 cm-es repedés a szélvédőn, lehet így közlekedni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pénteken munkából hazafelé egy, engem előző kamion rakteréből lepattanó kavics alig látható sérülést okozott a kocsim szélvédőjén, leg alul. Miután hazaértem megnéztem, tényleg nem tűnt vészesnek. Ma megyek le a kocsihoz, és abból az alig látható sérülésből kiindulva ott figyel egy kb 40cm-es repedés. Sajnos a hónapban már nincs keretem a cserére, de közlekedhetek így? Ha megállít a rendőr nem ugrik a forgalmi?

2021. ápr. 12. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Ezek szerint a repedés megy tovább, így előfordulhat, hogy holnapra teljesen végigreped.

Így vezetni nem megengedett, főleg, mert bármikor az öledbe eshet az egész szélvédő, ami még balesetveszélyes is.

Ha meg megállít egy rendőr, jó eséllyen ugrik a forgalmid.


Szóval jobban jársz anyagilag is meg egyébként is, ha megjavíttatod.

2021. ápr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Így van, ahogy 1-es mondja, kérj kölcsön ha nem fér bele, vagy használj tömegközlekedést addig!


Hogy ugrik-e a forgalmi az rendőr függő, de ez tényleg veszélyes szitu.


Ez egy nagyon cinkes helyzet, mert egy kavics miatt legtöbbünk nem is gondol erre. Ha péntek óta a semmiből 40 cm repedés lett, akkor pár nap és végig ér és tényleg az öledbe eshet!


(amúgy ha van cascód, az fedezi a dolgot)

2021. ápr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Mivel kétrétegű ragasztott szélvédőről van szó, akkor se fog az öledbe esni, ha pókhálósra reped. Ha nem zavar a kilátásban, semmi problémád nem lesz pár hétig.
2021. ápr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor most ki tudom bekkelni májusig, vagy nem? :/
2021. ápr. 12. 08:29
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Kiesni nem fog. A forgalmit se fogja elvenni a rendőr.
2021. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem fog a nyakadba estni, mert laminált üveg és ilyenkor csak a külső réteg reped meg, de ha valamiért mindkettő is repedne, a közte lévő műanyag ragasztós réteg megtartja.

Viszont! Baleset esetén így már nem látja el az energia elnyelő/továbbító feladatát, ezrét nagyon fontos minél előbb cserélni. Így közlekedni vele szabálytalan.

2021. ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fog beesni, de rendőr megbüntethet érte ha éppen olyan kedve van.
2021. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne spirázzátok már túl! Semmi nem lesz ha májusban cserélteti ki! Mennyi autó járkál repedt szélvédővel?
2021. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!