Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Versenykerékpárosok miért az...

Versenykerékpárosok miért az úton mennek ha van bicikliút? Ráadásul ha többen vannak akkor meg egymás mellett? Direkt polgárpukkasztás és/vagy önjelölt darwindíjasok?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 13. 10:09
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
41%
Mert vagy nem ismerik a KRESZ-t, vagy egyszerűen csak figyelmen kívül hagyják.
2021. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
53%

Mert a magyarországi kerékpárutak kialakítása jellemzően nem felel meg az országúti versenykerékpározás feltételeinek: az útminőség, a vonalvezetés, az egyéb forgalom jellege és sebessége, az elsőbbségi viszonyok nem feltétlen engedik meg a versenytempót. Ez akkor is egy létező probléma , ha autóból nézve nehéz is átlátni.


A két sorban haladás pedig azért fontos, hogy ezeket az aránylag instabil járműveket ne centizze le senki a szembejövő forgalom miatt, hanem mindenképp várja meg, amíg tisztán a szemből jövő sávban tudja megelőzni a bringásokat. Ráadásul feleannyi idő alatt letudható így az előzés.

2021. ápr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha valóban versenykerékpáros és edzést végez akkor ő 35-40 km/h-s tempóval nagyobb veszélyt jelentene magára és környezetére a kerékpárúton, mint az úttesten. Tőlük kell a legkevésbé tartanod, mennek egy évben 5-10.000 km-t közúton, ismerik a KRESZ-t és be is tartják - legfeljebb Magyarországon lehet furcsa újdonság a jelenlétük, de Nyugat-Európában tök megszokott, rendőr sem szed ki edző sportolót a forgalomból legfeljebb azért, hogy autogramot kérjen. A MAMIL-ok (40-50-es papeszok akik versenybringásnak öltöznek) egy kicsit rizikósabbak, de ők sem csinálnak óriási hülyeségeket.
2021. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
31%

"ismerik a KRESZ-t és be is tartják"

.

54§ (3) Kerékpárral az útpadkán, az úttesten és a járdán csak egy sorban szabad haladni.

.

54§ (11) Ha az út mellett, annak vonalvezetését követve kerékpárutat vagy gyalog-és kerékpárutat jelöltek ki, a kétkerekű kerékpároknak a kerékpárúton vagy a gyalog-és kerékpárúton kell közlekedni.

.

Szívesen!

2021. ápr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
71%

Szabályos vagy sem, az országúti kerékpározás nem kerékpárúti kerékpározás. Olyan sportágról még nem hallottam.

Lehetne edzőpályát építeni, de az messze nem ugyanaz.

Raliversenyre sem lehet körpályán felkészülni.

Lehetne rendőri felvezetést kérni, de szerintem nincs akkora kapacitás, és pénzbe is kerül.

A kerékpárutak jelentős része, még arra sem alkalmas, amire kitalálták.

2021. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
25%
5: aztán akkor mit szólnál, ha a rallysok driftelve gyakorolnának a szerpentinen?
2021. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
37%
Gyerekek! Akkor megvan a megoldás. A fenének kell az országúti kerékpáros. Meg kell szüntetni minden ilyen klubbot.
2021. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
47%

Szépen lepontoztátok a 2-es választ , de miért is? Azt nem írtátok le.


Én nem foglaltam állást, csak leírtam tényeket.


Tényleg sok a szar minőségű kerékpárút , tűrhető-jó minőségű úttest mellett. Előbbin tönkremegy a virsligumi, elesik a júzer, utóbbin nem.


A népszerűbb bringautakon pedig nem adottak a forgalmi feltételek sem, hiszen lendületes, egyenletes, az edzéstempónak vagy versenytempónak megfelelő sebesség elérése lehetetlen például kiránduló családok között cikázva. Ráadásul edzéshez 50-100 km-es hosszúságú egybefüggő útvonal kell, ilyen összeérő bringaútrendszer sem sokfelé van még.


És akkor ott vannak az elsőbbségi viszonyok: ahol minden görbe bokornál ki van båszva a bringásnak a macisajt, ott hogyan tudna egyenletes tempót menni az országúti bringás?


Továbbra is fenntartom, hogy ez egy létező probléma, amire lehet habzó szájjal mondani, hogy téged aztán “senki ne tartson fel”, meg “minek ez az egész sport, nézzen inkább Mónika Show-t”, de ettől még nem halad előre a világ.

2021. ápr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
61%

Én mondjuk sehol nem látom, hogy egymás mellett mennének.


A verseny kerékpárosok a legkevésbé zavaró tényező vezetés közben a sok türelmetlen agresszív hülye mellett. Hiszen maximum lassítok, majd kikerülöm/előzöm őket és nem kapok agyvérzést amiért 30 másodperccel később érek oda ahova.

2021. ápr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
10%
És kit érdekel, hogy rossz a minősége a kerékpárútnak? Én sem mehetek a járdán személyautóval azért, mert rossz az út.
2021. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!