Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A Mondeós miért nem fékezett?

A Mondeós miért nem fékezett?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=8SZYcL9-7Q4


Ebben a szituációban egyértelműen látszódik, hogy a Mondeós hibázott, mert fékezés helyett agresszívan nekiállt sávot váltogatni.


A kérdés az, hogy miért nem fékezett? Úgy tudom, hogy a vészhelyzeteket mindig fékezéssel célszerű elkerülni, sosem kormányzással...



2021. ápr. 14. 10:08
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
63%

Fékezett:


[link]

2021. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
A videón látszódik, hogy nem fékezett. Agresszívan sávot váltott, majd bevágott a Volvo elé, amitől megpördült. Ekkor már biztosan fékezett, de nem ekkor kellett volna fékeznie először; saját magának okozta a balesetet.
2021. ápr. 14. 10:21
 3/60 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A videón valóban úgy látszik mintha direkt agresszívan kerülte volna ki hogy kicsit felébressze a másikat, nekem is ez volt az első gondolatom, de elolvasva az ő történetét is én nem merném egyértelműen kijelenteni hogy mi az igazság főleg nem egy ilyen messzi videóról.


Az első sávváltás nem tűnik hirtelen kormánymozdulatnak, de azt ne felejtsük el hogy fékezés közben a nyomvájú nagyon meg tudja dobni az autót.

2021. ápr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

Sokat néztem ezt a jelenetet, kinagyítottam, képkockáztam.

Annyira közel és hirtelen jött ki elé az autó, és akkora volt a sebességkülönbség, hogy ha nem kerüli ki, felökleli.

A sebességkülönbség miatt tűnik agresszív sávváltásnak.

Az egyik megy talán 70-80-al,vagy mekkora ott a sebesség a hídon, kijönnek eléd 20-30-al.

Igazából olyan volt, mintha ötvennel megpróbálnál kikerülni egy elébed odanőtt fát. Átment a másik sávba, ellenkormányzott, de emiatt az autó hátulja beriszált.

Szóval mit választasz, kikerülöd, vagy belemész ötvennel telibe?

2021. ápr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
75%
Hihető, amit elmondott, mert a videóból valóban úgy tűnik, hogy nem volt biztos abban, nem csúszik-e bele hátulról az elé kikanyarodó autóba. Sajnos utána már nem tudta megfogni az autót.
2021. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

Én fékeztem volna, ha kell belemegyek. Ő jött ki elém, ő törjön össze, ha már úgysem tudom elkerülni. Szerintem.


A videón látható Mondeós viszont a kormányzással legalább 5 közlekedőt sodort közvetlen életveszélybe, ha jól számolom. De lehet, hogy többet is.

2021. ápr. 14. 10:40
 7/60 anonim ***** válasza:
85%

Részben egyetértek a kérdezővel.

Ez nem teljesen a mondeós hibája. Nem ismerem a helyszínt, lehetett gyorshajtás.


Abban egyetértek, hogy inkább a fékezést kellett volna választani.

Én még a régi módszer híve vagyok, én ilyen esetekben két kézzel megmarkolom a kormányt és beleállok a fékbe.

Inkább egy lassan mozgó autóba hátulról bele, minthogy elrántsam a kormányt és borítsam az autót.

Az autó nem ad biztonságot az utasnak, ha oldalba találom a villanyoszlopot vagy tetőre állok!

2021. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
68%

Soha nem volt részed még ilyenben, ez jól látszik. Ami örvendetes.

De nem vágott be senki elé. Az első kormánymozdulattól már kontrollálhatatlan volt a jármű mozgása. Megpördült.

2021. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező, a Mondeost kérdezted, hogy miért nem fékezett? Válaszolni ő bírna.
2021. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor volt itt egy hasonló kérdés, mikor a kérdezőbe éppen csak befejezett sávváltás után mentek bele.

Az hasonló lehetett, csak ott a hátul lévő autós nem kapta el a kormányt.

2021. ápr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!