Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha lebuktam akkor ebben az...

Ha lebuktam akkor ebben az esetben kapható méltányosság, illetve kb mennyi lesz az összeg?

Figyelt kérdés

Életemben először szánt szándékkal megszegetem egy szabályt.

A történet a következő:

Egy ismerősömet vittem A pontból B be. (idős korú) főútvonalon mentem, 70 es tábla, amikor ismerősöm a szívéhez kapott és rosszul lett, és egyből mondta hogy rosszul van. Látszott rajta, hogy tényleg baj van. A kórház közelben volt, viszont vissza kellett fordulnom. Ezt viszont csak és kizárólag úgy tudtam megoldani biztonságosan a kötelező haladási irány (egyenes) helyett jobbra fordultam és a párhuzamos utcán mentem. azon az oldalon teljesen biztonságos menni mivel egyirányú utca volt (szemből nem jöhetett senki)

sajna ha fedélzeti kamera látta (láthattunk erre példát) büntettek már meg embert ilyenért.

természetesen elismerem hogy nem követtem a szabályt, HA megbüntetnek természetesen kifizetem, de ilyenkor lehet valami kérelmet beadni?

Ismerősöm jól van, bent tartották a kórházban.


2021. ápr. 15. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak foglalkozni vele, hogy miért csináltad. Mindenki tudna kifogást találni.

Amúgy meg javaslom, hogy ne idegeskedj ennyit, mert még a végén te is kórházba kerülsz a szíveddel. :D

2021. ápr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem valószínű, hogy ebből lenne valami baj. Nem olyan nagy dolog, hogy beküldenék rendőrségre és feljelentés vagy megállítás nélkül nem foglalkoznak ilyenekkel.
2021. ápr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben biztos nem lesz méltányosság.
2021. ápr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

am oksa.... csak az ördög sosem alszik alapon....

1# az én ketyegőm még fiatal, remélem nem fog kelleni....

és remélem hosszú hosszú ideig neked se legyen ilyen problémád.

2021. ápr. 15. 22:08
 5/7 A kérdező kommentje:
és mekkora ennek a fizetési tétele?
2021. ápr. 15. 22:09
 6/7 anonim ***** válasza:
50.000 Ft, nem olcsó mulatság barátom, de valószínű megúsztad. Amúgy googleön 2 mp volt utánanézni...
2021. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én fotóztam hogy pl. megállt egy ember lefeküdt a úton de a megállni tilos tábla ellenére, lefotóztam, feltettem face-ra , de úgy , hogy ne látazódjon, hogy ott fetreng ember. Utána mentem csak és hívtam a 112-t.
2021. ápr. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!