Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Fedezetlenségi díj. Van remény?

Fedezetlenségi díj. Van remény?

Figyelt kérdés

Beszívtam a biztosítással. Szeptemberben volt a fordulóm, de ugyanakkor kaptam meg az éves baleseti adót, ami hasonló összeg, mint a féléves biztosításom. Rutinból befizettem az adót csekken, viszont az utána érkező biztosítás csekkje elkeveredett. Úgy emlékeztem, a biztosítást fizettem be.

Most találtam meg egy tavaly novemberi értesítést: felmondták 60 nap után a biztosításomat.

Tudom, hogy újra kell kötnöm, és fedezetlenségi díjat számolnak fel.

Van valaki, akinek sikerült megúszni, vagy csökkenteni ezt a díjat? Létezik még megoldás, ha még nem kaptam számlát a díjról? Köszönöm az értelmes válaszokat.



2020. febr. 22. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem lehet megúszni. Vaskos összegre számíthatsz.
2020. febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De, kaptál számlát.

" viszont az utána érkező biztosítás csekkje elkeveredett."

Hogy te rendetlen vagy, az sehol sem mentség.

2020. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Mivel ezt a Mabisznak a biztosító azonnal utalja nem lehet elkerülni. Nem lehet se csökkenteni se részletre fizetni.

Egy kiskapu van, az autót eladni, vagy átruházni az üzembentartói jogokat, így érdekmúlás van. Majd 1 év múlva visszavenni és tisztán újrakötni.

2020. febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A 2.hozzászólónak üzenném, hogy talán nem ő fogja megállapítani, mennyire vagyok rendetlen. 4 db jármű után fizetek biztosítást, eddig ilyen lukra nem futottam.

Értetlen hozzászólók kedvéért: A fedezetlenségi díjról nem kaptam számlát, a kgfb-ről természetesen megkaptam anno idején, ezt tették el tévedésből.


Nem hibáztatok senkit, csak magamat. Nem is szoktam ilyenkor rinyálni, mint egy kétforintos koktél k., csak egy kicsit sokallom a durván három hónap fedezetlenség után a 80ezres büntetést úgy, hogy továbbra is oda fizetem a biztosítást...

Köszönet az értelmes válaszolóknak a jövőben is!

2020. febr. 22. 13:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Haverom szívta meg így, lesittelték aztán nem fizetett, utána átírta a nevemre a verdát aztán 1.5 év múlva újra vissza.


Egyébként meg kimaradt, ha van 4 autód akkor megteheted, hogy kifizesd és ne félj.

2020. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szétszórt voltál, nem tudsz mit tenni fizetsz.

Amúgy jó tanács, mivel én is hajlamos vagyok mindent elfelejteni, sőt... inkább nem is folytatom. Telefonom naptárába írok mindent, de szó szerint mindent, 2 személyautó, 1 motor, 1 utánfutó meg egy kisteher minden gondját intézem én, plusz dolgozok, maszekolok, ide oda járok időpontokra. Műszakiról, személy, jogsi lejártáról emailt kapok az ügyfélkapuról. Biztositások lejártáról a biztositótól és alkusztól kapok emailt. Aki a mai okos világba nem használja ki ezeket a figyelmeztetéseket, az fizessen pótdijat.

2020. febr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
A fedezetlenségi dijrol nem is kapsz mert az megszűnés után számolódik, pontosabban újrakötéskor számolja ki. És nem vágom melyik nagyokos pontozott le feljebb mert a válaszolókkal ellentétben biztosításközvetítő vagyok és csak dnf-es újrakötést is számost csináltam ügyfeleknek...
2020. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

[csak egy kicsit sokallom a durván három hónap fedezetlenség után a 80ezres büntetést úgy, hogy továbbra is oda fizetem a biztosítást...] # 4 2020. febr. 22. 13:41

A biztosítási díjat a szerződő biztosítónak fizeted, a fedezetlenségi díj – bár a szerződő biztosító köteles beszedni – a Kártalanítási Számla kezelőjét illeti meg. [*¹]

Ha KGFB nélküli gépjármű okoz kárt, akkor a károsultnak a Kártalanítási Számla kezelője fizet, mivel a károkozónak nincs biztosítója. Azért magas a fedezetlenségi díj, hogy ne érje meg nem kötni és nem fenntartani a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást. Nem szándékosan tetted, de attól még ez lett a helyzet.

Ráadásul, a fedezetlenségi díj mértékét nem biztosító, nem a Kártalanítási Számla kezelője állapítja meg, hanem a Magyar Nemzeti Bank elnöke. [*²] [link]


[Egy kiskapu van, az autót eladni, vagy átruházni az üzembentartói jogokat, így érdekmúlás van. Majd 1 év múlva visszavenni és tisztán újrakötni.] # 3 2020. febr. 22. 12:00

Kevés az az 1 év a tiszta laphoz. 5 év az.

„Az üzemben tartó köteles a fedezetlenségi díjat megfizetni.

A teljes fedezetlenségi díjat azon biztosító köteles kiszámítani és beszedni, amely az üzemben tartóval a fedezetlenség időtartamát követően szerződést köt. A fedezetlenségi díj kiszámítása során a biztosító az utolsó öt év fedezetlenségének időtartamát veheti figyelembe.” [*³]


[*¹]2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról (a továbbiakban KGFB tv.) 3. § (7)

[*²] KGFB tv. 22. § (7)

[*³] KGFB tv. 22. § (1) és (2)


A # 7-es válaszhoz:

Bár vitatom a # 3-as válaszod időtartam adatát, nem értékeltem a válaszod: [link] (Bal oldalt, felül az „Üzeneteid” stb. mutatja, hogy be vagyok lépve, de nem értékeltem).

Nem adatszerű, hanem véleményes dolog, de nem kézenfekvő megoldás úgy használatban tartani az autót, hogy névleg más a tulajdonos, főként üzembentartó. Hiszen, az üzembentartó köteles KGFB biztosítást kötni és fenntartani. És ő válik a gépjárműadó alanyává és ő kapja az esetleges közigazgatási bírságokat és a pótdíjakat (úthasználat, parkolás stb.). Nagy bizalom kell ahhoz, hogy a kérdező mindent megfizet neki: biztosítási díjat, adót, esetleges egyebeket. Ha nem egyenesági rokon (pl. házastárs, testvér nem az), akkor illetéke van az odairatásnak és visszairatásnak is. És, ha van KGFB-je, akkor A00-ról indul; ha nincs, akkor esélyes, hogy 2 éven belül megszűnt biztosítás utáni magasabb besorolású sincs, akkor is A00-ról indul. És ki tudja milyenek az adatai, milyen összegű biztosítást tud kötni. Elég kérdéses, hogy mire lehet jutni a kiskapun át.

2020. febr. 23. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!