Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A vasúti jelzőlámpákon mi a...

A vasúti jelzőlámpákon mi a szerepe az ötödik lámpának?

Figyelt kérdés
Főként egy hozzánk közeli raktárkert környékén és az ahhoz közeli állomáson látok vasúti lámpákat amik a mozdonyvezetőnek szólnak. Ezek általában 2-es paneleken vannak. De állomásokon ezek 4-es paneleken vannak de lentebb van egy külön lámpa az oszlopon és engem érdekel mit jelent mert amikor vonatokat nézek se este, se reggel nem láttam még világítani.

2021. ápr. 29. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

44.-45. oldalon láthatod ebben a pdfben:

[link]


2.5.22. Hívójelzés.

Villogó fehér fény a főlap alatt külön jelzőlapon és egy vörös fény a főlapon (36. ábra).

Hívójelzés mellett az F.2. sz. Forgalmi Utasításban szabályozott módon lehet közlekedni olyan sebességgel (legfeljebb 15 km/h), hogy a vonat a jelentkező akadály előtt megállítható legyen.


Ebben az utasításban minden jelzés benne van, megnézheted, hogy mi k azok amiket látsz még a környékeden! :)


Azt a jelzést általában akkor szokták kiadni a jelzőre amikor valami meghibásodás van és az állomáson nem úgy működnek a jelzők ahogy kéne. Ilyenkor kinyomják a hívót és a mozdonyvezető ebből már tudja, hogy hogyan közlekedhet és figyel mint a szurikáta, hogy ha valami akadály van akkor az előtt meg tudjon állni.

2021. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor mostmár értem miért van ez főként olyan helyeken ahol hosszab tehervonatok járnak. Köszönöm!
2021. ápr. 29. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak akkor vezérlik ki a meghibásodás van, hanem például akkor is, ha a biztosító berendezés nem teszi lehetővé a foglalt vágányra járatást.
2021. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Illetve, ha a vörös-fehér árbocos jelzőn van egy kék rézsutos vonal, akkor tolatásjelzőként is működik.

Erről a linkelt f1-es utasítás 4-es fejezetében olvashatsz.

Én ezt tanulom a suliban, nyugodtan kérdezhetsz.

2021. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es panel :DD Ez jó. Inkább 2 lámpahelyes. A főlap alatt lévő külön jelzőlapra nem csak villogó fehér fény vezérelhető ki.

Lehet fordított helyzetű zöld fényű V betű "^" pl. Az adott vágányra vonatkozó Útsorompót ellenőrző fedezőjelző hátoldalán vagy Bejárati jelző hátoldalán.

Lehet ezen kívül vízszintes helyzetű zöld lámpasor illetve függőleges helyzetű sárga lámpasor.

A 4-es amit meg írt az a tolatásjelzővel egyesített fény főjelző. Az ilyen jelző vonatközlekedés és a tolatási mozgások szempontjából is érvényes jelzéseket ad.

2021. máj. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!