Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorosok, ti ilyen helyzetben...

Motorosok, ti ilyen helyzetben, milyen magatartást vártok az autóstól, vagy mi a helyes megoldás a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
2X2 sávos úton haladtam jobb sávba.Balra kellett kanyarodnom, tehát a belsőbe kellett besorolnom. Az úton 80 as tábla volt, az útra felhajtásnál nem engedett be egy autós így 0 ról kellett gyorsulni (elsőbbség adás tábla miatt). nos mikor a belső sávba mikor be kellett mennem akkor már közel 70 nel cammogtam.(rövid szakaszon voltam ezen az úton) 70 nél elkezdtem balra indexelni, bal tükörből láttam a másik sávban motoros kb 80 nal ment. és indexelt jobbra mivel ő egyenesen ment.elég közel volt hozzám, addigra meg már megvolt az ő sebessége, Nem tudtam eldönteni, hogy váltsak sávot vagy ne. mert ha váltok egy sávot, és ő rágyorsít hogy megelőzzön és utána akar sávot váltani akkor oldalba kapom. Ha nem váltok sávot akkor én még megoldottam volna ugyebár egyenesen megyek és 1-2 km múlva vissza tudtam volna fordulni, de a motoros a kanyarodóból egyenesen meg, akkor kiköt a szembe forgalom balra kanyarodó sávjába, ahol álltak is (piros lámpa miatt.) ez annyi hirtelen jött, hogy egy pillanatra döntés képtelen lettem, szerencsére meg lett oldva....végül ő lassított egy picit, besorolt mögém, és utána tértem át a belső sávba (de ez nem nagyon tetszett neki, úgyhogy lehet nem a legjobb megoldást választottam)
2021. máj. 6. 00:21
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
igen, ezèrt is vàrtam ki, csak nem tetszett neki.... :(
2021. máj. 6. 08:17
 12/12 anonim ***** válasza:
63%
Ne foglalkozz vele, tetszett-e neki vagy sem, az ő érdekében és jól csináltad.
2021. máj. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!