Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy ràrókelő egy olyan...

Ha egy ràrókelő egy olyan balesetet szenved, ahol mint autós elsősegèlyt kell alkalmazni, minden esetben mentőt kell hívni?

Figyelt kérdés
tehàt pl elesik ès van egy vèrző sebe. megàllok, mert làttam mi törtènik, ellàtom a sebèt, megkèrdezem hogy hívjak-e mentőt, ha azt mondja hogy nem akkor mehetek tovàbb... vagy ennek mi a menete, mikor mehetek tovàbb?
2021. máj. 12. 14:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*jàrókelő, gyalogos
2021. máj. 12. 14:20
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nyilván a konkrét helyzettől függ. Ha akár csak valószínűsíthetően komolyabb ellátást igénylő sérülése van, akkor a te érdeked az ő ellenkezése ellenère is a helyszínen maradni és mentőt hívni, mert ha nem teszed, utólag akár segítsègnyújtás elmulasztása miatt is felelősségre vonhatnak. (Például ha nem tudod tanúkkal igazolni, hogy ő tényleg lemondott az egészségügyi ellátásról.)
2021. máj. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
èrtem, tehàt akkor ha màr úgy itèlem meg hogy lehetsèges egy csontörès akkor mindenkèpp....
2021. máj. 12. 15:26
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Ettől függetlenül megjegyzem, hogy jogszabály szerint személyi sérüléssel járó baleset esetén minden esetben rendőrt kell hívni.
2021. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

"Ettől függetlenül megjegyzem, hogy jogszabály szerint személyi sérüléssel járó baleset esetén minden esetben rendőrt kell hívni."

Ez vonatkozik a közlekedési balesetekre. De ha én sétálok az utcán, megbotlok a saját lábamban és kificamodik a kisujjam, akkor ne akarj már nekem mentőt meg rendőrt hívni, jó? Köszi.

2021. máj. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

"De ha én sétálok az utcán, megbotlok a saját lábamban és kificamodik a kisujjam, akkor ne akarj már nekem mentőt meg rendőrt hívni, jó? Köszi."


De kifogom hívni őket. Mindenhol kamerák vannak, elővesznek engem segítsègnyújtás elmulasztása miatt, ilyenkor elveszik a jogsit.

2021. máj. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

de ez közlekedèsi balesetnek minősül?

hàààt..... reàlisan nèzve igen, de ott mit helyszinelnènek rendőrök?ki lenne a hibàs?

2021. máj. 12. 17:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lenne közlekedési baleset.
2021. máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
"A közúti baleset olyan, közforgalmú úton történő vagy ilyen útról eredő, váratlanul bekövetkező, nem szándékosan előidézett forgalmi esemény, amelyben legalább egy mozgó járműnek vagy igavonásra alkalmas állatnak szerepe van, és amely következtében anyagi kár keletkezik, vagy személyi sérülés, illetve haláleset történik."
2021. máj. 12. 19:13
 10/11 A kérdező kommentje:
és mivel itt nincs legalább egy mozgó jármű ezért nem minődül annak.
2021. máj. 12. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!