Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a velemenyetek erről a...

Levikekecr121 kérdése:

Mi a velemenyetek erről a közlekedési sziturol?

Figyelt kérdés
Stop táblával ellátott egyirányú mellekutrol akartam a várost keresztül szelő FŐÚTRA ki kanyarodni, balról jött egy autó megálltam vártam hogy el haladjon, eközben a főútvonalon érkező autó úgy gondolta h világasokkal jelzi hogy kienged, amit fényes nappal én vettem észre. A sofőr képes volt megállni a főútvonal kellős közepén ahol gyakran hajtanak keresztül 70-80 km/h-val, hogy ő márpedig kienged engem. Kérdem én nem volt ez fölösleges tőle? Nem volt balesetveszélyes megállnia és mutogatnia hogy ő márpedig jelezte hogy kienged engem?

2021. jún. 5. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Mivel már villatot, gondolhatta, hogy láttad és csak lefulladtál vagy bizonytalan vagy. Ilyen helyzetben, ha tovább halad, kockáztatja, hogy elé hajtasz.
2021. jún. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

A közúti közlekedés társasjáték, minden félnek illene figyelnie és reagálnia a másikra.


Kellemetlen helyzet, amikor igyekszem előzékeny lenni, beengedni a másik felet, de ő valamilyen oknál fogva nem reagál, nem oda figyel és ezzel felborul minden.


BP-i autósokon szokott erről anyázó-fröcsögő vita lenni, mindig az aktuális videónak megfelelő véleményekkel.


Volt ilyesmi ahol az illetőt hasonlóból verték telibe, akkor azt kapta meg, hogy miért indult el, ha már egyszer megállt és az volt a gond, hogy a sok köcsög csak azért sem mond le az elsőbbségéről.


Volt ahol a kiengedő félre bízta magát a kiengedett, és baleset lett belőle. Ekkor az volt, hogy a sok köcsög miatt van a baleset, aki ok nélkül lemond az elsőbbségéről.


Olyan is volt ahol a közlekedő fél aztán semmit nem csinált, egy versenyző akart nagy tempóval elé vágódni de nem fért be és telibe b..szott egy álló buszt. Akkor is a szabályoan közlekedőt köpködte mindenki, hogy a köcsög miért ragaszkodott az elsőbbségéhez, miért nem figyelt, miért nem engedte be azt aki 3 autóval mögüle próbált berepülni. Miért nem mondott le az elsőbbségéről.


Tehéát tök mindegy ki mit csinál, az valakinek nem fog tetszeni.

2021. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Felesleges volt, de okoztad a balesetveszélyt azzal, hogy álltál ott mint egy .dióta. Vagy jelezned kellett volna, hogy nem fogadod el az elsőbbséget vagy el kellett volna fogadnod. Így viszont kénytelen volt megállni, mert nem tudta, hogy nem-e fogsz elé kihajtani.
2021. jún. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem követte őt másik autó, akkor nem.
2021. jún. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen járt el. Ha egyszer lemondott az elsőbbségéről, azt nem vonhatja vissza.
2021. jún. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
Ez az elsőbbségről való lemondás joga. Egyértelműen jelezte neked hogy menj, a jelzés nem lehet félreérthető, tehát nem vonható vissza. Neked kellett volna elindulnod.
2021. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt értem és el is fogadom viszont amit én kifogasolok hogy miért tesz ilyet egy főútvonalon??? Mi szükség erre? Mivan ha jött volna mögötte valaki 70el telefont nyomkodva?
2021. jún. 13. 00:45
 8/9 MGéza ***** válasza:
A közlekedésben nincs ha. HA megteheti mert úgy érezte hogy te bizonytalan vagy, esetleg belógtál a közlekedési sávjába úgy, hogy te azt észre sem vetted, akkor egy esetleges, szerinte szükséges irányváltás helyett ezt választotta, ezt érezte kevésbé veszélyesnek, mert a forgalom megengedte.
2021. jún. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

"Mivan ha jött volna mögötte valaki 70el telefont nyomkodva?"


Hát b+ ilyen alapon ne indulj el, mert mi van ha mögötted is jön valaki 70-el telefont nyomkodva és telibe ver a stop táblánál 70-el.

2021. jún. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!