Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Segédmotoros kerékpárral...

Segédmotoros kerékpárral szabad e közlekedni járdán, lakott területen?

Figyelt kérdés

Ma elmentem motorozni a jawa mustangommal (azt jo tudni h itt mindenki ismer mindenkit),ki akartam venni tesomekkal a leveleket a ládából.

A ládát csak járdával lehet megközelíteni.

Eddig mindig a mustangommal mentem,senki nem szolt egy szót sem.

Kijott egy bácsi h en erre ne motorozzak,es válaszoltam h rendben. De teljesen tisztelettudóan.

Egyesben vegig totyogtem lassan (2 gyerek elottem),mindig igy csinálom.

Az lenne a kérdésem h szabalyos lenne e az,h ha az adott jarda kezdetéig mennek a motorommal,majd leallitanam es tolnam a ládákig a járdán?

Szerintetek szólna?

Köszönöm.



#KRESZ #szabály #járda #Jawa mustang #Segédmotoros kerekpar
2021. jún. 15. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Ha lenne jogsid, akkor tudnád, hogy tilos.

Tolni, tolhatod nyugodtan.

2021. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most csinálom a jogsimat,tudtam hogy tilos de viszont itt mindenki ismer mindenkit tényleg sosem szóltak.

Nem városközpontban lakom.

Es köszönöm válaszod.

2021. jún. 15. 13:46
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

Tolni is csak az úttesten szabad. A járdát a gyalogosokon kívül a járművek közül csak a bringasok hasznalhatjak bizonyos feltételek és körülmények mellet közlekedésre.


Parkolni viszont lehet rajta segédmotoros kerékpárral, ha elegendő hely marad a gyalogosoknak.

2021. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
"Tehát kifejezetten a gyalogosok közlekedésére szolgál a járda. Ennek okán most idézzük fel, hogy a KRESZ kiket tekint gyalogosoknak. A KRESZ 1. számú függelék II. a) pontja értelmében gyalogosnak minősülnek – a gyalog közlekedő személyeken túl – a mozgáskorlátozottak közlekedésére szolgáló, emberi erővel tolt vagy hajtott kerekes székkel és a gépi meghajtású kerekes székkel (ha sík úton önerejéből 10 km/óra sebességnél gyorsabban haladni nem képes), továbbá a gyermekkocsival és a talicskával közlekedő személyek. Ugyancsak gyalogosnak minősülnek – noha indirekt megfogalmazásból eredően ugyan – a segédmotoros kerékpárt és a kerékpárt toló személyek is. Mindebből következően tehát az előzőekben felsoroltak jogosultak a járdán való közlekedésre."
2021. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2021. jún. 15. 17:01
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem lehet szegédmotoros kerékpárral közlekedni a járdán, kivéve ha tolod.

(A motorkerékpár tolva is jármű, a segédmotorkerékpár nem).

Lakott területen belül a kerékpárúton is tilos közlekedni.

Lakott területen kívül viszont lehet használni a kerékpárutat, fogozott óvatossággal, és max 30as sebességgel.

2021. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!