Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége ebben az...

Kinek van elsőbbsége ebben az esetben ?

Figyelt kérdés

Adott A és B autó. Szembe jönnek egymással a főútvonalon . Mind a ketten ugyanoda akarnak bekanyarodni.

A autó nagy ívben balra, B autó kis ívben jobbra.

Kinek van elsőbbsége ?

A autó mögött pedig villog a tűzoltó autó, aki előre szeretne menni. Mi az áthaladó sorrend ?

Bocsi most tanulok kreszre köszi előre is.


2021. jún. 15. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Tűzoltó, B, A.
2021. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

A autó lehúzódik B autó lehúzódik, ha kell megállnak és mehet a tűzoltó.

Ha olyanok a távolságok és az időzítés, akkor B kis ívben bekanyarodik és szabad a tűzoltónak az "előző" sáv, A még mindig lassit és jelzi, hogy elengedi, ha kell megáll.

2021. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. jún. 15. 16:20
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Mindkét autó lehúzódik magának jobbra, és elengedik az MKJ-t használót. Utána B, majd A.

Ha az MKJ-s szándéka egyértelmű és van elég hely, akkor B vele együtt is bekanyarodhat jobbra kis ívben, mert nem keresztezik egymás útját.

2021. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MGéza ***** válasza:
Először a megkülönböztető jelzéseit együttesen használó jármű megy minden esetben, félrehúzódással vagy szükség esetén megállással is elsőbbséget kell adni. Utána egyenrangú úton haladó, egymásnak balról érkező, kanyarodó járművek esetében kis íven kanyarodó élvez elsőbbséget.
2021. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MGéza ***** válasza:

Apró kis buktató azért van a feladványban:

Amennyiben a B jelű, kis ívben kanyarodó autó úgy eleget tud tenni elsőbbségadási kötelezettségének hogy ne kelljen lehúzódnia vagy megállnia, akkor a szemből jövő tűzoltóautóval egyszerre is mehet, ugyanis nem keresztezi az útját. Az A mindenképp utolsó.

2021. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont ezt írtam a négyesben.

Azért kösz a lepontozást, már épp reklamálni akartam.

2021. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MGéza ***** válasza:

#7: Biztos nem én pontoztalak le, csak nyomják a "nem hasznost, mert csak :)" Ilyen a magyar, egyszer nem értesz vele egyet, utána akármit válaszolsz, lepontoz. A Gy.K. pont ezért nem is vehető komolyan.

5-6 válaszoló voltam.

2021. jún. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!