Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sávváltásnál helyes vagy...

Sávváltásnál helyes vagy helytelen, ha nem csak a visszapillantóba néz bele a vezető, hanem egy rövid pillanatra hátra is fordul (pl. a holttér miatt)?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Vizsgán hátra kell nézni úgyhogy elvileg úgy szabályos.

Te nem vizsgáztál????

2010. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem csak szabályos, hanem kell is!
2010. aug. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
nem kell hátranézni vizsgán!!!!!!!! te nem vizsgáztál?
2010. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Vizsgáztam, de annak már 3 éve. Ott nem kellett hátranézni, elég volt a 3 visszapillantó!

Továbbra is várom a válaszokat, mert úgylátom ellentmondások vannak....

2010. aug. 25. 23:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az tökmindegy, hogy a vizsgán kell vagy nem kell.

Ha nem nézel hátra, akkor előbb-utóbb neki fogsz menni valakinek.

2010. aug. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy ezeken a mai autókon torzít a tükör, így még nehezebb megbecsülni a mögötted jövő autó távolságát!
2010. aug. 25. 23:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Vagy a hátranézés miatt mész neki valakinek....pl megáll előtted a kocsisor.
2010. aug. 25. 23:58
 8/9 anonim válasza:
100%

Nem hátra, hanem_ oldalranézésről van szó, és_ nézésről, nem oldalra bambulásról.

aki olyan hülye, hogy igy beleszáll az előtte lévőbe, akkor átgondolhatja, nem kellene -e a követési távolság néven emlegetett , számára bizonyára ismeretlen fogalmat áttekintenie?

A panorámatükör jó, és rengeteg fölös stressztől óv meg,kötelezővé tenném, ettől függetlenül aki nem rántja oldalra a fejét 0,3 sec-ig az-- és sajnos a vétlen fél is-- megszivja.

2010. aug. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egyrészt vizsgán kötelező a holtteret ellenőrizni, másrészt javallott is! Az én oktatóm pl. mindig csak mondta, de persze sose néztem. Megvárta azt, amíg majdnem nekimentem egy holttérből hirtelen előbukkanó autónak (persze azért bizt. szitu volt, de számomra ijesztő, hogy egyszer a semmiből ott termett). Ekkor tanultam meg, hogy ez nem csak rigolya, hanem nagyon fontos!
2010. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!