Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meredek emelkedőn mi a helyes...

Meredek emelkedőn mi a helyes technika?

Figyelt kérdés

Helyszín: Budapest, a Pasaréti útról felfelé a Kapy úton.

Kocsi: 1.6 G Astra, két felnőttel és egy kisgyerekkel.

Probléma: az emelkedőn brutálisan lelassultunk, kettesben szenvedtem fel padlóig nyomott gázpedál mellett alig harminccal. Egyrészt a környéken közlekedőket kérdezem, hogy van-e valami trükk erre az útra, másrészt meg általában érdekelne, hogy ez normális jelenség volt ilyen emelkedőn?


2011. jún. 14. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyesbe vissza kellett volna kapcsolni, akkor kevesebbet ártott volna a kocsinak, félgázon is felment volna 30-cal.
2011. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hát igen, ha enm bírja, visszakell váltani.
2011. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom , hogy néz ki a terep meg hány fokos az emelkedő, de én a bakonyban lakom és itt vannak emelkedők:) Lakott területen kívül 110-ig huzatom 3-asban és egy sportos váltással 4.-be rakom. És a domb/hegy végig bírja a 100-110-et az 1,6-os Opel astra F-em 4 felnöttel. Neked , ha ennyire nem akar menni akkor kicsit hagyd had lassúljon és vissza 1-esbe és azt huzasd ki majd 2-es. Elvileg simán fel kellenne mennie, ha minden renben van az autón. Nekem ponyvás utánfutóval simán felmegy 100-al üresen, 70-el rakottan 3.-ban
2011. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az egyesbe váltás sajnos nem jutott eszembe, ez volt az első ilyen élményem... Remélem ilyen rövid úton (kb. 100 méterig tarthatott a szenvedés) nem ártottam nagyon a szerkezetnek.

Utolsó válaszoló: ebben az esetben egy lakott területen belüli körforgalomból indult az emelkedő, így a te lendületből felhajtós megoldásod esélytelen lett volna:)

2011. jún. 14. 11:44
 5/11 anonim ***** válasza:
ha erolkodik a motor akkor visszavaltok. ennek magatol ertetodonek kene lennie. Akkor van gond ha egyesben is alig megy fel az auto, mert onnan ugye mar nincs hova visszavaltani...
2011. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fordulatszámod annyi volt, amennyi szokott lenni, ha kettesben mész 30-cal? Mert ha több, akkor csúszik a kuplung. Ebben az esetben ezt javítani kell.
2011. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5%
csak nem nő a kedves kérdező? :)
2011. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az egyesbe váltás azért nem jutott eszembe, mert úgy tanultam, az az induló fokozat és álló autónál kapcsoljuk - köszi a figyelmeztetést!

A kérdező nem nő, hanem egy gyakorlatlan férfi, aki egy ismeretlen, meglepő szituációban az akadály leküzdésére és nem a műszerfal visszajelzéseire koncentrált.

2011. jún. 14. 16:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azon az úton elég gyakran járok, két felnőttel egy 1.4-es Poloval, és nem szokott ilyen gondom lenni, felmegyek 3.-ban 50-el, pedig szerintem kb. 20 lóerővel kevesebbet tud a Polo. Szerintem vagy lendületesebben kellene vezetned (lehetőleg nem lelépni a gázról, ha érzed, hogy lassulsz, akkor 3.-ból rögtön vissza 2.-ba, és visszagyorsítassz 50-re vagy amennyivel menni akarsz) vagy az autóval van valami gond. A Kapy úton az tud kellemetlen lenni, ha a buszt kell kerülgetned, de ha látod, hogy ilyesmi helyzet vár, rögtön visszaváltassz, és megőrzöd a lendületet.
2011. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát ha nem si megállni, de majdnem megállni kellett volna, és úgy rakni 1-esbe. gondolom másoknak s nehezen megy ott a felmenés, megértették volna, ha egy kicsit lejebb lassulsz.
2011. jún. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!