Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A jogosítványban hol találom...

A jogosítványban hol találom meg a kódot, ami a szeművegben, vagy kontaktlencsében korlátozást mutatja?

Figyelt kérdés
Idáig nem kellett a vezetéshez, de most az orvos javasolt 0,5 dioptriát. Akárhogy kerestem, nem leltem rá, sőt egy másik szemüveges ember jogsiát nézve ott sem láttam erre utaló kódot. Tudnátok segíteni
2021. jún. 25. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
hàtoldal, adot kategori 12 oszlop. èn nem vagyok szemüveges így 101. szemüveges talàn 102? de ha megmondod mi vab ràírva a tiedère ott különbsèg lesz elm. (b kat.-om van
2021. jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
2021. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

(Az 1. válaszbeli 101, illetve 102 az alkalmassági csoportot jelöli. „C” kategóriával kezdve az ábc további betűivel jelölt kategóriákhoz csak a 2. alkalmassági csoport megfelelő. Egyéb kategóriákhoz elegendő az 1. alkalmassági csoport; csak annak kell 2., "aki közúti közlekedési szolgáltatás keretében közúti járművet, megkülönböztető jelzéssel ellátott közúti járművet vezet vagy kíván vezetni, valamint akit közúti járművezetői munkakörben foglalkoztatnak, függetlenül a vezetni kívánt jármű kategóriájától.")


A 2. válasz linkjében szereplő pl. 01.01 jól el van rejtve; a hátoldalon a bal alsó sarokban a vezetői engedély száma (fehér sávban fekete betűk) alatt van, iciri-piciri számokkal. (Az előtte levő 12 a rovatszámot jelöli.) Azért nem írják soronként oda, mert minden kategóriára vonatkozik.

Ahogy látom, a 2. válasz linkjével elérhető blogbejegyzés 10 éves. Nem olvastam össze, de itt van a mindig élőn tartott jogszabály: [link] Ebben a 8. melléklet tartalmazza a kártya formátumú vezetői engedélybe bejegyezhető kódok jegyzékét.

2021. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

A 3-as linkje alapján a kódok a 12-es oszlopban (hátoldalán a nagy táblázat utolsó sora) Nekem az A1-B sorig a 12 oszlopban 101 van beírva. A jogszabály szerint: 101. 1. egészségügyi csoportban alkalmas.

A vezetői engedély száma alatti 12-es mező üres, semmi apró szám nincs. Viszont felette van nagyon pici számsor, legalább 20 számból. Lehet, hogy nem írták be, hogy szeműveggel vezethet?Igaz a doki, csak ajánlotta.

2021. jún. 27. 14:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Fújd meg! Milyen orvos ajánlotta? Házi/üzemorvos, becsléssel? Szemész, vizsgálattal? Ha utóbbi, felírta?

A vezetői engedélyre az a korlátozás kerül, amit az alkalmassági vizsgálatot végző orvos az "ALKALMASSÁGI VÉLEMÉNY gépjárművezető-jelölt/gépjárművezető EGÉSZSÉGI ALKALMASSÁGÁRÓL" nyomtatványra "ALKALMAS szemüveggel/kontaktlencsével/szemüveggel és kontaktlencsével stb. feltétellel, korlátozással." ráír. De ezt szemészeti szakvizsgálat alapján jegyzi be, nem gondolomformán.

Ha látásjavító eszközzel (szemüveg, kontaktlencse) javítható látásélességromlás következik be, akkor nem kötelező soron kívüli alkalmassági vizsgálatot végeztetni, és annak alapján új vezetői engedélyt igényelni.

2021. jún. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szemész vizsgált meg. A papírra 0,5 dioptriás szemüveget, vagy kontakt lencsét javasolt. Ez idáig rendben is van, de a jogsin nem találtam az erre utaló kódot. Ez irányú volt a kérdésem is!
2021. jún. 30. 08:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Az alkalmassági vizsgálatot végző (gondolom, háziorvos) gondot talált a látásélességi vizsgálatnál?

1. alkalmassági csoport esetén, két szemmel történő olvasáskor, 0,5 a látásélesség követelmény. (Ez azt jelenti, hogy a középen levő, általában piros, vízszintes vonal feletti részt kell tudni elolvasni. Megismétlem: két szemmel.)

Szemüveg nélkül nem tudtad elolvasni, ezért elküldött szemorvoshoz? Utána a felírt szemüveggel, kontaktlencsével tudtad csak elolvasni? Így, ráírta az alkalmassági papírra, hogy csak szemüveg, kontaktlencse viselésével vagy alkalmas? Ha rá volt írva ez az alkalmassági feltétel, a kormányablakban, okmányirodában kapott adatlapon szerepelt, vagy már azon sem?

2021. jún. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A piros vonal feletti részt elolvastam felváltva letakart szemekk is. Az alatta levőkből is 1-2-t. Azon a papíron, amit a szemész adott rajta volt, hogy 0,5 dioptria javasolt. A házi orvos ennek alapján vitte be a rendszerbe. A felhőbe a feltöltött én is láttam, de vissza dobta, mert rossz lejárati dátumot írt be. Most már ez a születés nappal egyezik meg. Telefonon felhívatam a doki asszisztensét és kértem jajítsa ki. Pár nap után ismét megnéztem a felhőben és most felcserélte a jogsi számát a személyi számával, valamint az anyja nevét is hibásan írta be. Kinyomtattam az egészet és kijavítva a hibákat pirossal személyesen bevittem neki. Nem értette, hogy ezek hogy történtek. Pár nap múlva ismét ellenőriztem a felhőben, hogy mi a helyzet. Itt megjegyzem, hogy be lehet állítani, hogy ha minden ok, akkor ők kiküldik a jogsit ha küldesz be fotót, vagy a régi még felhasználható és nem kell a kormányablakba bemenni. Szóval a rendszer most is visszadobta, hogy milyen korlátozással lesz a jogsi. Nem írta be a szemüveget, kontakt lencsét. Újra telefon a dokihoz. Azt mondta a nő, hogy beszélt az informatikusokkal és azok rendben találtak mindent. Javasolta, hogy menjek személyesen a kormányablakba. Ezt akartam elkerülni! Ott minden gond nélkül az orvosnál kapott papírral, új fotóval megcsinálták a jogsit. Na most a sok hercehurca miatt lehet, hogy a kormányablakbál sem írták be a korlátozást? Ezért kérdeztem tőletek, hogy hol található a jogaiban, hogy szemüveggel vezethet? A kérdés továbbra is áll!
2021. júl. 1. 08:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Az automatikus hibajavító helyenként átírta, de azért kivehető mit akartam leírni!😱🤣
2021. júl. 1. 09:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy 1. alkalmassági csoporthoz az orvos egyáltalán miért olvastatott egy szemmel?

„1. LÁTÁS

1.1. Az 1. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások”

1.1.5. Az egészségi alkalmasság akkor állapítható meg, ha a kérelmező megfelel a következő feltételeknek:

a) legalább 0,5-es binokuláris látásélességgel rendelkezik a két szem együttes - szükség esetén korrekciós lencsével segített – használatával”

↑ 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról

A jogszabály hatályos teljes szövege: [link]


Ha látássegítő eszköz nélkül két szemmel el tudtad olvasni a piros vonal feletti részt (0,5 látásélesség), akkor az alkalmassági vizsgálatot végző orvosnak, a jogszabály alapján nem volt indoka látásjavító eszközhöz (korrekciós lencse = szemüveg, kontaktlencse) kötni az alkalmasság megállapítását. Ha te úgy látod jónak, és használsz szemüveget vezetés közben, megteheted.


Azt sem értem, hogy az adminisztrátor hogyan tudta esetedben nem születésnaphoz igazítani a lejárati időt? A rendszer automatikusan állapítja meg, a jogszabálynak megfelelően.


Ha a vezetői engedélyed hátoldalán, a vezetői engedélyszám alatt csak a 12-es (kód)szám van, akkor nem szerepel a vezetői engedélyeden semmilyen kötelezettség szemüveg, kontaktlencse viselésére. Ha ott nincs, másutt sincs, keresheted szemüvegben, szemüveg nélkül, és állhat továbbra is a kérdésed.

2021. júl. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!