Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni a jobbról...

Mit lehet tenni a jobbról előzhető BMW-sekkel?

Figyelt kérdés

Majdnem hogy napi szinten tapasztalom, hogy a bal sávban sebesség limit felett másik járműt előzve mögém érkezik egy BMW (legtöbbször, néha más márkák) a semmiből, és ahelyett, hogy megvárná, hogy jobbra húzódjak, amint befejeztem az előzést (megfelelő követési távolsággal az előzött jármű előtt) inkább bevetődik kettőnk közé, amikor épphogy csak befér, és jobbról akar megelőzni, mintha csak egy F1 versenyen lenne.


Legutóbb mikor hasonló történt, egyből jobbra indexeltem és lehúzódtam, amikor biztonságos volt, de közben az idióta elkezdett jobbról előzni, mert látott egy csöppnyi hely. Persze nem tudta folytatni a jobbról előzést és balról kellett megtennie, de szó szerint bemutatott, amikor elhaladt mellettem. Kérdem én: miért? Én haladtam szabályosan, ő meg a szabályok közé férkőzve akarta a saját akarat érvényesíteni és közben balesetveszélyes helyzetet okozni.


Mondanom sem kell, miután engem végül balról megelőzőtt, beragadt a forgalomba és nem tudott senki más mellett elmenni semelyik irányból. Az idóta végül elkezdett kb 90-nel menni a bal sávban, mindenkit feltartva, csak hogy büntessen mindenkit, aki nem állt neki félre 1 másodpercen belül.


Valakitől nagyon szeretnék választ kapni, hogy ez mi volt. Mit tettem én rosszul és mit tudok tenni a hasonló jövőbeli események elkerülésére.



2021. júl. 3. 03:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Semmit. Ilyen ez a popszakma.
2021. júl. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Unatkozott, szerette volna élvezni az autózást erre kiderül hogy más autók is vannak az úton. Hát ilyet. Mert ha tényleg sietne valaki, akkor nem büntetgetne.


Nekem is előfordultak hasonló szituk, de olyan is, hogy megyek a belsőben városon belül, erre ahelyett hogy elmenne nekem jobbról a bömös, a seggemben nyomul. Oké, nem szabad akadályozni senkit a belső sávban, de ha 50-es táblánál 60-nal megyek én úgy gondolom az már nem akadályozás, előzzön meg jobbról ha akar. Ott förtelmes a jobb sáv azért megyek belső sávban. Jöhetnek a lepontozások.

2021. júl. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

2. Még ha szabálytalanul gyorsan nyomod neki akkor is jobbra tartás van.

Megkellene már ezt tanulni.

2021. júl. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Na jó de ha szar a külső?
2021. júl. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Amúgy amit Magyarországon művelnek a fiatal BMW-kel, na olyat sehol máshol nem látok, még Romániában sem. És nem vagyok előítéletes, nekem is volt BMW-m, és imádom a márkát, de egyszerűen brutál amiket látok, és 10ből 9 BMW sajnos.
2021. júl. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#3

(4) Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett – a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával – fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban – a gyorsabb előrehaladás érdekében – kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos.


El lehet menni jobbról is…

2021. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha téged rendszeresen jobbról előznek akkor már a te készülékedben van a hiba
2021. júl. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

6-osnak van igaza! Nem tempomatt kene “előzni” (elhaldni a belsoben) akit ki akarsz kerülni, hanem nyomni neki, és ha Jön valaki elengedni! Szerintem is benned van a hiba, mert jobbról bár lehet elhaladni (ahogy a hatos írta) de ezt kevesen alkalmazzak palyan! Akkor előzz, ha nem jön mögötted senki, üdv egy gyorsan menő mercis.


Sokszor van h kijönnek a hozzad hasonlok elem ezzel fekezesbe kenyszeritenek!

2021. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8-as köszi hogy istenítesz, de látom nem olvastad el a jogszabályt amit küldtem.


Lakott területen belül szabad csak a belsőben haladni, ha nem akadályozol senkit, amúgy meg jobbra tartás van, ha éppen nem előzöl senkit(lakott területen kívül). Ezek alapján pedig nem is kéne tudnod elmenni jobbról, mert neki jobbra kell sorolni függetlenül attól, hogy jönnek-e mögötte. Jó, tudom sokan nem tartják ezt be, de szabálytalanság szabálytalanságot szül, ami pedig életveszélyes helyzeteket.


Jó lenne ha mindenki betartaná a jobbratartást és akkor sokkal hatékonyabbak lennének az autópályák. Ha van lehetőséged választani, hogy egy autót jobbról vagy balról előzd meg, akkor mindig a bal oldalt válaszd. Ha meg utolérsz valakit és nem húzódik ki magától, akkor inkább villogd le, minthogy jobbról megelőzd.

2021. júl. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Lehet kétértelműen fogalmaztam a 8-as vagyok. Mindenben egyet értek veled, és én mindig balrol előzök és tenyleg villogok, indexelek balra, sosem kerülnem ki jobbrol ;) :D
2021. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!