Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni a jobbról...

Mit lehet tenni a jobbról előzhető BMW-sekkel?

Figyelt kérdés

Majdnem hogy napi szinten tapasztalom, hogy a bal sávban sebesség limit felett másik járműt előzve mögém érkezik egy BMW (legtöbbször, néha más márkák) a semmiből, és ahelyett, hogy megvárná, hogy jobbra húzódjak, amint befejeztem az előzést (megfelelő követési távolsággal az előzött jármű előtt) inkább bevetődik kettőnk közé, amikor épphogy csak befér, és jobbról akar megelőzni, mintha csak egy F1 versenyen lenne.


Legutóbb mikor hasonló történt, egyből jobbra indexeltem és lehúzódtam, amikor biztonságos volt, de közben az idióta elkezdett jobbról előzni, mert látott egy csöppnyi hely. Persze nem tudta folytatni a jobbról előzést és balról kellett megtennie, de szó szerint bemutatott, amikor elhaladt mellettem. Kérdem én: miért? Én haladtam szabályosan, ő meg a szabályok közé férkőzve akarta a saját akarat érvényesíteni és közben balesetveszélyes helyzetet okozni.


Mondanom sem kell, miután engem végül balról megelőzőtt, beragadt a forgalomba és nem tudott senki más mellett elmenni semelyik irányból. Az idóta végül elkezdett kb 90-nel menni a bal sávban, mindenkit feltartva, csak hogy büntessen mindenkit, aki nem állt neki félre 1 másodpercen belül.


Valakitől nagyon szeretnék választ kapni, hogy ez mi volt. Mit tettem én rosszul és mit tudok tenni a hasonló jövőbeli események elkerülésére.



2021. júl. 3. 03:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

7:

Akkor igaz ez, ha feltételezzük, hogy a követési tavolságot is betartja minden szereplő.

2021. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!