Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodó főutat követve...

Kanyarodó főutat követve megáll az akinek elsőbbsége van, mert nem ismeri fel a szituációt.Rádudálnátok?

Figyelt kérdés

Van felénk egy nem túl forgalmas út, régen jobbkéz szabály volt, táblák nélkül.

Durván 1 éve kanyarodó főút lett, kikerült a főútvonal tábla, és a macisajt a megfelelő helyre.

Viszont ha a kanyarodó főutat követi az ember akkor a jobbra lévő utca beláthatatlan. (de aki jobbról jön annak ugye macisajt van)

Gyakran járok a főúton, 10/8 autós megáll és körülnéz mielőtt tovább menne.

Kissé bosszant, de valahol meg is értem, csak akkor is fura...

Eddig egyetlen egyszer láttam, hogy a macisajt felől megállás nélkül 50-el berongyol valaki.

Tény, hogy nagyot lehetne csattanni, és az senkinek sem hiányzik, de akkor is, álljak meg körülnézni pl. minden alsóbbrendű utcánál, mert arra számítok, hogy nem adják meg az elsőbbséget?

Néha finoman rádudálok az autókra mikor megállnak, de az az igazság, hogy kezdek rájönni, nincs értelme.

Nem tudom sokszor azt sem eldönteni, hogy óvatosságból állnak meg, vagy nem ismerik fel a szituációt?


Nem túl forgalmas út=sosincs dugó, de perceként 7-8 autó biztosan elhalad arra.

Ha azt vesszük a főúton való indokolatlan megállás is balesetveszélyes lehet.



2021. júl. 31. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%

Sok értelme nincs.

Pont azért lassít, mert nem tudja mi a forgalmi rend. Ha rádudálsz, azzal csak eltereled a figyelmét.

2021. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Paraszt dolog "sürgetés" céllal dudálgatni.


Hiszen egyrészt akinek nincs helyismerete, benézi vagy valami, azt csak zavarni fogod, ami KRESZ szerint tilos.


Ha meg van helyismerete, esetleg biztonság miatt tesz így, akkor szintén nem leszel előrébb azzal, hogy rádudálsz. Nem elég, hogy magad felidegesíted, még a másik felet is.

2021. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Azért a ló túloldalára ne essünk át, hogy én vagyok a paraszt mert sürgetem.

Szóval az, hogy indokolatlanul állóra fékez a főútvonalon, úgy hogy mögötte is jönnek, hát...óriási mentség, hogy nem ismeri fel a forgalmi szituációt.

A jogosítványt vajon mire kapta?

Ne értsetek félre, csak ez kicsit olyan "ó, hát szegényke nem tudja mi van, de te rohadt paraszt te mit dudálgatsz mögötte".

Egyébként meg nem rátenyerelek a dudára, hanem csak finoman jelzés értékkel.

Illetve megzavarja a duda?

Istenem, szegény ártatlan kis párák, nem ismerik fel a forgalmi szituációt és még az a francos duda is zavarja őket, hát de cukik, tök jó hogy ez elfogadott :)

Biztonság: ő arra számít, hogy nem adják meg neki az elsőbbséget, ugyanakkor arra is számít, hogy én megfelelő követési távolságot tartva, figyelek mögötte amikor váratlanul megáll a főútvonalon?

Utóbbiban miért olyan biztos?

Vagy az nem baj ha hátulról letarolják?


Nem látom értelmét, de lehet én nem vagyok képben.

2021. júl. 31. 13:57
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Nyilván balfax az illető, de mitől lesz jobb, ha rádudálsz?

Nem fogja előbb felismerni a szitut, sőt csak eltereled a figyelmét.

Ha épp a táblákat bogarássza és te ledudálod hátulról, akkor elkezdi nézegetni a tükröket, hogy ki és miért dudál, tehát nem gyorsítod a folyamatot.

Csak arra jó, hogy te levezesd a dühödet, de erre vannak kulturáltabb módszerek is.

2021. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%

Hát te tényleg rohadt nagy paraszt vagy már ne haragudj.


Te vagy a tökéletes példa, miért kellene pszichológiai alkalmassághoz kötni a jogosítványszerzést, ha erre is ilyen szinten képes eldurranni az agyad.

2021. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is bunkóság ilyen helyzetben dudálni, mert nagyon jól tudod, hogy két oka lehet az ő viselkedésének:


1. Nagyon jól tudja, hogy elsőbbsége van, de azt is nagyon jól tudja, hogy a nemrég megváltozott forgalmi rend miatt ezt nem feltétlenül adják meg neki a megszokásból közlekedő világtalanok. Ilyen esetben semmit sem ér a dudaszó.


2. Fogalma sincs, mi a helyzet, kinek van elsőbbség. Ez ugye baj, de az nem segit , ha plusz figyelemelterelésképp még rá is dudálsz. Attól jobban bestresszel, hibázik, csattan és bizony akármekkora terminátor vagy, neked is lelkiismeret-furdalásod lesz, amiért elterelted a figyelmét, tök feleslegesen.

2021. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Értem, tehát akkor én bárhol, bármikor indokolatlanul fékezhetek, valamiféle mondvacsinált okkal, ha bárki rám mer dudálni, az egy szarházi paraszt lesz.

Nem tudom, hogy egy főútvonal táblán mit lehet "bogarászni" de mivel elfogadott ez a mentalitás, csinálja csak nyugodtan.

Nyilván az adott helyzetben nem biztos, hogy segít a duda, de gondolom mindenhol hasonlóan fejtitek ki a véleményeteket, amiből az a tanulság, hogyha én nem ismerem fel az adott szituációt, akkor egy élettelen vezetni nem tudom pancser vagyok, ami még mindig jobb mintha agresszív pszichológiai esetnek lennék minsőítve csak azért mert jelezni próbálok az illetőnek, hogy nem jól csinálja amit csinál.

Így fel se merüljön benne a kérdés, hogy "vajon miért dudáltak rám?" mert akkor lehet legközelebb megnézné hogy mi is itt a szitu, és már jól csinálná.


De akkor így nem dudálunk, a drága kis aranyos sofőr fékezgessen csak a főúton, nézelődjön jobbra-balra, hiába van elsőbbsége.

Ja, és ha jön valaki a macisajt felől őt nem téveszti meg? De nem baj, tévessze csak nyugodtan, a lényeg hogy a kis lelkébe bele ne legyen gázolva, mert nem tud kiigazodni egy táblán és még a dudálás is rettenetesen megzavarja.


Na, szerintem ezért van ennyi ilyen balfék az úton, elolvas egy ilyet, és megerősíti magában, hogy akkor nincs semmi baj, én óvatos és körültekintő voltam csak, ő meg egy agresszív tahó.

2021. júl. 31. 15:47
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Csak azt nem értem mi a búbánatos f..szomnak teszed fel a kérdést.
2021. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Majd egyszer eltrafálnak téged is, azt megtanulod tisztelni a közlekedést és nem fogsz hőbörögni. Persze csak ha túléled..
2021. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Aki közlekedik az vállalja, hogy "eltrafálják", de így nem lehet vezetni, hogy "húha, itt is meg itt is megállok mert lehet nem adják meg az elsőbbséget".

Könyörgöm, főútvonalról beszélünk, nem egy jobbkezes utcáról ahol benézek balra is, hogy hátha ha már úgyis megálltam/lelassítottam.

2021. júl. 31. 16:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!