Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodó főutat követve...

Kanyarodó főutat követve megáll az akinek elsőbbsége van, mert nem ismeri fel a szituációt.Rádudálnátok?

Figyelt kérdés

Van felénk egy nem túl forgalmas út, régen jobbkéz szabály volt, táblák nélkül.

Durván 1 éve kanyarodó főút lett, kikerült a főútvonal tábla, és a macisajt a megfelelő helyre.

Viszont ha a kanyarodó főutat követi az ember akkor a jobbra lévő utca beláthatatlan. (de aki jobbról jön annak ugye macisajt van)

Gyakran járok a főúton, 10/8 autós megáll és körülnéz mielőtt tovább menne.

Kissé bosszant, de valahol meg is értem, csak akkor is fura...

Eddig egyetlen egyszer láttam, hogy a macisajt felől megállás nélkül 50-el berongyol valaki.

Tény, hogy nagyot lehetne csattanni, és az senkinek sem hiányzik, de akkor is, álljak meg körülnézni pl. minden alsóbbrendű utcánál, mert arra számítok, hogy nem adják meg az elsőbbséget?

Néha finoman rádudálok az autókra mikor megállnak, de az az igazság, hogy kezdek rájönni, nincs értelme.

Nem tudom sokszor azt sem eldönteni, hogy óvatosságból állnak meg, vagy nem ismerik fel a szituációt?


Nem túl forgalmas út=sosincs dugó, de perceként 7-8 autó biztosan elhalad arra.

Ha azt vesszük a főúton való indokolatlan megállás is balesetveszélyes lehet.



2021. júl. 31. 12:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
Látom agyadra ment a téma, megsütött a nap vagy mi bajod van?
2021. júl. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Mi a f*szom az a macisajt? Mármint ez a KRESZ-ben hol van?
2021. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

Ismerek olyan kereszteződést, ahol az utóbbi pár évben 2-3-szor megváltoztatták az elsőbbségadást. Sajnos egy robogós ezt nem élte túl, amikor egy betonmixer alá csúszott.

Ezen a kereszteződésen sosem megyek át megállás és benézés nélkül, hiába én vagyok a védett úton.

Ha a mögöttem jövő szétnyomja a dudáját, akkor sem.

2021. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%
Fåsznak hőzöngsz, kérdező? Nem úgy általában beszélgetünk random befékezgetésekről, hanem egy konkrét helyszínen a megváltozott elsőbbségi viszonyok miatt. Bizony, én is minimum egy pillanatra megállnék az első hetekben meggyőződni arról, hogy mindenki vágja az új kottát. Ennyi.
2021. júl. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mi fog valtozni a dudalasodtol?
2021. aug. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24%

"Hiszen egyrészt akinek nincs helyismerete, benézi vagy valami, azt csak zavarni fogod, ami KRESZ szerint tilos."

Erre vannak a táblák! Ha valaki táblák alapján nem ismeri fel a szituációt, mert neki nincs helyismerete, az azonnal adja vissza a jogosítványát, mielőtt megöl valakit, mert "nincs helyismerete"!

2021. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
35%
Semmi baj, pont az ilyen nagyképű tahóknak szoktam nosni a sz@rt a seggéből az intenzív osztályon. A 30 évem alatt elég sok ilyen mentalitású embernek dugtam katétert. Nem azzal van a baj, hogy zavar téged a dolog, hanem, hogy nem érted meg miért értelmetlen ez a viselkedés. Szerintem igazad van, legközelebb fogd meg, és menj is bele a rákba oszt akkor majd megtanulja, hogy mi a magyarok rendje.
2021. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!