Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsgán, ha 85-l...

Forgalmi vizsgán, ha 85-l megy előttem a busz akkor megelőzhetem?

Figyelt kérdés
Itt előzni kell vagy mögötte cammogni?

2021. aug. 5. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Attól függ
2021. aug. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha az úton a megengedett legnagyobb sebesség, akkor nem tudsz úgy előzni, hogy mind az öt feltétel teljesüljön.


a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az előzni kívánó és a megelőzendő jármű sebessége közötti különbségre - az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;


b) az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg;


c) az előzni kívánó jármű előtt ugyanabban a forgalmi sávban haladó másik jármű előzési szándékot nem jelzett;


d) az előzés során a megelőzendő jármű mellett megfelelő oldaltávolságot lehet tartani;


e) a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni.

2021. aug. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
attól, hogy főúton vagytok még lehet csak 50 km/h a megengedett sebesség. de tételezzük fel, hogy 90 km/h. akkor elvben megelőzheted, de nem mehetnél többel mint kilencven, ellenkező esetben hibapontot kapsz a vizsgabiztostól. viszont 5 km/h-s különbséggel nem biztonságos előzni. úgyhogy én maradnék mögötte amig nincs a kezemben a jogsim.
2021. aug. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Vizsgán inkább maradj mögötte. Eskü, elsőre azt hittem, a 85-l a járat száma...
2021. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Maradj mögötte, addig is megy az idő vele és a vb látja, hogy nem mész bele necces szituba.


Bár szerintem 90-es úton a 85 nem cammogás még.

2021. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

Az öt feltételből, amit felsoroltak, itt az első az, ami megfontolandó. Az összes többi is fontos, de tanulóként fel tudod mérni egy nagydarab jármű mögött, mennyire üres a másik sáv, vagy az út bal oldala. Kicsit ki kell bújni, az ülésből kicsit balra is billenni is akár, hogy messzire lás.

De időben mindenképpen elhúzódik az az előzés, amivel együtt jár, hogy térben is. Ha az út nyílegyenes, ellátsz akár egy kilométerre is, esetleg megpróbálhatod.

A kézbe vett jogsi sem azt jelenti, hogy tudsz vezetni, csak azt, hogy saját felelősségedre közlekedhetsz.

Ha morcosabb a vizsgabiztos, az előzési kísérletet ítélheti veszélyesnek, de a mögötte maradás is lehet nála hibavonal. Az első eset azonnali bukást jelent.

2021. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
90-es korlátnál vizsgán nekiállsz megelőzni egy 85-el haladó buszt, tuti meghúznak.
2021. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Én tanulóként nem tenném. Könnyű belecsúszni a sebességkorlát átlépésébe, és akkor annyi.
2021. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%
Semmiképp se tedd, csak baj lesz belőle. 5-ös sebességkülönbséggel szinte lehetetlen előzni országúton. A vége az lesz, hogy túlcsúszol a 90-en, vagy jönnek szemből. Mindkettő bukás
2021. aug. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!