Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A vasúton miért megengedett...

A vasúton miért megengedett az amatőr fotózás, videózás?

Figyelt kérdés

Nemrég vagyok mozdonyvezető, de már most feltűnt, hogy milyen sokan ácsorognak tilosban kamerával a kezükben. Olyan is volt, hogy csávó reggeltől estig kint állt a sínek között és kamerázta a tolató mozdonyokat. Ez nem tilos? Miért nem távolítják el őket? Ha agyonlapítom, mert nem vesz észre egyszer, akkor még én leszek börtönbe csukva, meg vesztem el az állásomat ugye.


Egyébként nem lenne baj, ha nem tilosban mászkálnának, de számomra ez döbbenetes amit itt a vasúton leművelnek. Munkatársak szerint ez rendben van, nem kell velük törődni



2021. aug. 8. 19:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%

" Munkatársak szerint ez rendben van, nem kell velük törődni "

Így van , ne törődj vele.

2021. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%

"Nemrég vagyok"

Ez egy dolgot jelent!

Ők többet tudnak a vasútról mint te! :D

Amúgy mi bajod velük? Figyelj oda a melóra ahogy tanultad és nem lesz gond.

Némelyik vasútbarát tök jó fej, jól el lehet velük pofázni, volt akitől kaptam csokit, sört ha úgy álltam meg, hogy le tudja fotózni a rozsdaboglyát.

2021. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítvén a 2-est:

És ne mutass baráti merev ujjat, mert a vérmesebb vasútfotósok (akik jelentős hányada amúgy vasúti dolgozó) konkrét időponttal, vonatszámmal, stb. küldhetik a "szereteted jelét" ábrázoló képet a közvetlen főnökeidnek.

2021. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
Mi az hogy agyonlapítod? Rárántod a kormányt, vagy mi?
2021. aug. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Bocs, de szerintetek akkor ez így tényleg rendben van? Hogy kimennek a jelzők közé, a sínek közé és onnan fotóznak? Most duplán le vagyok így döbbenve. Ez vasúton olyan, mintha kiállna valaki a sztráda közepére autókat fotózni. Szerintem nincs rendben. Nagyon nincs.


Egyébként mondom, nem lenne baj, ha szabályosan csinálnák, nem a vasút mellől... És igen, a durva szabálytalankodókra rá-rá szólunk, de aztán fél órával később megint ott van (rosszabbik esetben). Kollégák válasza erre annyi, hogy jaa, az a Józsi fia, hagyjad, régen nálunk dolgozott...

2021. aug. 8. 21:13
 6/35 A kérdező kommentje:

> Mi az hogy agyonlapítod? Rárántod a kormányt, vagy mi?


Látszik, hogy nem vagy tisztában a vasúttal. :) Elég, ha közel állsz a sínhez és egy kiálló alkatrész beránt a vonat alá. Én meg nem veszem észre, mert a túloldali vezetőálláson vagyok... Oké, kollégák felelőssége is a tolatómozgás biztosítása, de aki tilosban bent áll, az bármit is csinálhat. Az öngyilkosok is hirtelen ugranak ki, előjel nélkül.

2021. aug. 8. 21:15
 7/35 anonim ***** válasza:
92%
Végülis igazad van. Tele vannak hírek az elütött fotósokkal akik nem tudják mekkora távolsàgot tartsanak egy vonattól. Hullahegyek állnak a sínek mellett.
2021. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodtam rajta, hogy leírom én is amit a 3-as, csak nem mertem... Bizony vannak olyan face csoportok ahol osztályozva vannak a kollégák. Aki megutáltatja magát a vasútfotósokkal annak kemény élete lesz!

Szóval nagyjából jóban kell velük lenni.... egyszerűbb úgy az élet. Ismerj meg néhányat, rá fogsz jönni, hogy néhány kivételtől eltekintve normálisak. Nálunk például egy sebész orvos jár el fotózni és utazni is, mert azzal kapcsolódik ki. Ül a szilin és vigyorog mint a rohadt tök :D De van egy jogász doktor ismerősöm is aki rendszeresen jár fotózni még külföldre is.

De például a fűtőházunkba többször jöttek nem magyar turisták is és igencsak örültek neki amikor nem elküldtem őket melegebb éhtájakra hanem végigvezettem őket a csarnokon és makogtam nekik angolul pár szót. A vége az lett, hogy angliában kötöttem ki olyan műhelyekben ahova nem nagyon engednek be élő nem angol embert.

Legyél kicsit türelmesebb és lazább! :)

2021. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%
Hangoskürt messziről, ennyit tehetsz, közelről viszont már ne játszd be, mert ki tudja mi lesz a reakciója, lehet pont rossz irányba mozdul.
2021. aug. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 MGéza ***** válasza:
80%

#1:

Végül is, abszolút de nincs igaza. Az utazóközönség számára a vasút területén az ő közlekedésükre szolgáló helyek, úgy mint peron, felül és aluljárók, várótermek és fedett-fedetlen állomásépület előtt várakozóhelyek vannak megnyitva.

A többi üzemi terület, balesetveszélyes és tilos ott nem vasutasnak tartózkodnia. Szólni kell az őröknek ha vannak és ki kell őket onnan parancsolni.

Rendkívül balesetveszélyes, főleg olyan állomásokon ahol tolatást végezhetnek, guríthatnak össze hangtalanul kocsisorokat, sarufékezéses módszerrel például.

Ha ez nem lenne elég, a vagyonvédelmi szabályok is tiltják a tehervagonok közötti csámborgást.

2021. aug. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!