Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi oldaltávolságot ír elő...

Mennyi oldaltávolságot ír elő a KRESZ a kerékpárosok esetében parkoló autó mellett való elhaladáskor?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm egy egyirányú utcában parkoló (már álló-tehát nem a szeme láttára parkolt le a gépjármű)autó kinyíló ajtajának ment neki kerékpárjával. Az ajtó az utolsó pillanatban vágódott ki, megállásra lehetősége nem volt, így nekihajtott az ajtónak. Sérült lett (koponya zúzódás), de a gépjármű tulajdonosa az okozott kárt ki akarja fizettetni. Van-e meghatározott oldaltávolság? Kb. 50cm-re haladt el az autó mellett szemtanúk szerint, azonban kénytelen ilyen esetben az ember eleget tenni a jobbra tartási kötelezettségének, hisz ilyen úton mögöttes forgalom is lehet.
2010. aug. 29. 10:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
"Sérült lett (koponya zúzódás)" - eszerint helyszínelni kellett, majd a hatóság dönt a felelősségről.
2010. aug. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
szerintem ha 1ik oldalon parkolnak és tartaná az ajtónyitást akkor az út közepén haladna, aminek nem igazán örülnének a hátul érkező autósok..
2010. aug. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Most nem azért. De kit érdekel, hogy örülnek-e? Ez a szabály.
2010. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hivatalosan már az egyirányú utcában jöhet szemben az autóssal a biciklis. Na hát arra aztán marhára örülnek...

De mindenki értse meg hogy a szabály az szabály, ha 20 ha 70 éves. Betartom és közlekedek, vagy akkor gyalogolok és akkor maximum a helyes átkelést kell megtanulni. De különben nem hinném hogy bárkinek is nehezére esne megtanulni a Kreszt, mert amikor baj van akkor megy az egymásra mutogatás. Én külön megjegyezném hogy utálom az összes biciklist, pontosan azért mert a Kreszt nem tudják, bizonytalan mozgásúak a semmiből jönnek oda melléd meg ott van mellette a bicikliút és ő az úton megy... Aki meg idős pláne ne közlekedjen lassabb reflexekkel a közúton, inkább menjen fel a járdára.

2010. aug. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

pontosítanám az előző választ ha nemharagszol.

jöhet szembe, akkor, ha a behajtani tilos tábla alatt egy kiegészítőtáblán fel van tüntetve hogy: kivéve bicikli.

2010. aug. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

08-29 10:28!

miért lett volna már az autos hibás? kreszen is azt tanitják hogy autoval ha elmegyek egy másik auto mellett egy ajtónyitásnyi távolságot de inkább a lehetőségeimhez képest többet kell tartani hogy ne nyissák rám! ez teljesen logikus és a biciklis se meg semmi se kivétel ez alól. igenis be kellett volna tartani a biciklisnek ezt a szabályt és akkor nem fordul elő ilyen baleset. ha én mennék biciklivel énis betartanám. nem fogok elhúzni az autó mellett közvetlenül.

hidd el ha egy autós vagy egy kamion elvinné az ajtódat akkor is ő lenne a hibás mert ezt igy tanitják és kész. nem értem miért lenne ez alól bármilyen jármű is kivétel!

2010. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egyébként én se szeretem a bicikliseket két fő okból: Sokan isznak és ugy ülnek biciklire

Felelötlenek mert arra hivatkoznak hogy a biciklire nem kell jogsi és akkor rájuk semmi nem vonatkozik.

példa: édesapámmal történt amikor az üdülőnk fele ment teljesen szabályos tempóban és nekiállt már felhuzodni a felező vonal felé mert látta hogy a sávjában egy biciklis megy. mikor majdnem odaért mellé a biciklis irányjelzés nélkül áthajtott két sávon keresztül gondolom ott lakott a másik oldalon. Ha nincsenek a soförnek olyan reflexei meg uj fékpofák akkor nemtudom most hol lenne a biciklis.

másik példa velem történt.: Zalaegerszegen mentem végig a Kossuth Lajos utcán és a Tüttőssy utcáról kifele jövet(semmiben hagyva az elsőbbségadás kötelező táblát) keresztülvágott előttem. És nem a zebrán ment mielőtt valaki azzal védené mert tudom hogy van a közel zebra de az nem ott volt. ott majdnem belémjöttek hátulról de igy se kellett sok hogy elkapjam a biciklist.

másik már egy egyszerübb eset vészhelyzet nem volt egyszerüen csak szembejött velem az egyirányú utcában az út közepén. Lehet hogy szabad neki, nemtudom...de ha éppen valaki akkor kanyarodik be az utcába ő meg már a vége felé járt volna akkor telibe kapja szerintem.

ezen kivül is voltak még biciklisekkel eseteim és előre rosszul vagyok ha a forgalomba meglátom, de már jön a rossz idő lassan eltűnnek.


Természetesen nem az 54 éves úrról beszéltem most és nem feltétezek rola ilyeneket, csak láttam már ezelőtt is irták hogy nem birják a bicikliseket.

2010. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Relatív,

akár a felfestett parkolóknál sem teljesül az

ajtó nyitásnyi távolság..., tehát az mennyi? Mekkora embernek kell kiférni hány fokosra tárt ajtón?

Nem objektív érték.


Elsőbbségadási elveket vonnék be az elméletbe...

2010. szept. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!