Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Én csináltam valamit rosszul...

Én csináltam valamit rosszul vagy az előttem haladók voltak szerencsétlenek?

Figyelt kérdés

Habár biztosan én csináltam valamit rosszul mert friss jogsis vagyok.

Az történt, hogy lakott területen kívül haladtam 85-90km/h körüli sebességgel. Haladtak előttem is illetve mögöttem is. Szembe forgalom gyér volt. Amikor az eset történt akkor szinte nem is volt.


Szóval egyszercsak egy hosszabb egyenes szakaszon észrevettem, hogy jön szembe egy visító mentőautó. Ugyebár én egyből azt néztem, hogy van e akadály a mentő előtt amelyet feltételezhetőleg ki szeretne majd kerülni. De mivel nem volt én nem változtattam a sebességemen és az irányomon hanem folytattam az utam úgy mint eddig.

Azonban ebben a pillanatban arra lettem figyelmes, hogy a két autó előttem lehúzódott teljesen az út szélére és 90-ről pumpálgatva a féket lelassítottak 40-50-re. Én csak ott lestem, hogy mivan. Nem értettem. Nyomja a fékpedált - elengedi a fékpedált - nyomja a fékpedált - elengedi a fékpedált. Ezt 3x elismételte és miután elhaladt a mentő vissza gyorsítottak.

Én mindig szoktam követési távolságot tartani így nem volt gond, de olyan váratlanul ért a lépésük, hogy ha nem tartottam volna beléjük megyek hátulról.


Szóval összegezve az esetet tulajdonképpen akkor én hibáztam azzal, hogy nem húzódtam le a mentő elől? Ez lett volna a helyes szituáció, hogy szorosan az út jobb szélére húzódok és lelassítok míg elmegy szemből mellettem? Mert ezt nagyon nem értem dehát előttem haladóknak biztos nem 2 hónapos jogsijuk volt mint nekem.



2021. aug. 21. 13:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A fékezgetéshez meg csak annyit, hogy pusztán a sebesség csökkentéséhez nem kell fék, illetve nem feltétlenül.

Elég kevesebb vagy semmi gázt nyomni, és persze a váltó maradjon sebességben.

Visszaváltani lehet, üresbe tenni nem szerencsés.

Ha a szirénázó jármű útja pusztán félrehúzódással nem biztosítható, akkor a megállás indokolt lehet.

Idővel majd arra is figyelj, a jó szándék ne forduljon visszájára.

Utakon is lehet találkozni, de.mentős videókon gyakran, hogy bár igyekeznek helyet adni, de olyan szerencsétlenül, hogy akadályozás lesz az eredménye.

2021. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
De, le kell húzódni. Ez alap
2021. aug. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
97%

Az emberi hülyeség határtalan.


Nem kell a te esetedben olyat csinálni mint az előtted levő, csak ne lógj át a túloldalra még véletlenül sem. Ha az előírás szerinti jobbraartással menne mindenki, akkor a mentősöd abszolút semmit sem változtatna.


Ott cseszik el a legtöbben, hogy betojnak, hirtelen bevágják a féket, és emiatt lesz összevissza ritmusváltás, amire nem fog mindenki egyformán reagálni. Balesethelyzetet csinálnak. Eleve nem is egyszerre veszik észre a nénót. Akinél szövegel az anyós, szól a rádió az később. A kabriós hamarabb. Defenzív vezetés, józan paraszti ész. Kedvencem a 2×2 sávos út városban. A lámpánál már állnak, de elkezdenek lefordulgatni összevisszaságot gyártva ahelyett, hogy maradnának egyszerűen egy helyben. A szembesávon fog ígyis-úgyis kerülni. Azt hiszik, hogy hűdefaszagyerekek, de nem. Tipikusan az az eset amikor nem tudják a kreszt, és ezért be vannak fosva, kapkodnak össze-vissza, ami a legrosszabb.

2021. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%
jól csináltad.
2021. aug. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfértek egymás mellett akkor semmit nem kell csinálni.

Ha olyan keskeny az út hogy lekell lassitani akkor le lassítasz és mehet a mentő.

AZ a baj hogy a legtöbb embernek fogalma sincs mit csináljon ilyen szituációban.

2021. aug. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
85%
Ilyenkor van az, hogy egy bolond százat csinál. Valamelyik marha HIRTELEN belassít mert befosik akkor a többi is kénytelen lesz. Vagy elkezd tekeregni szintén hirtelen amikor a lámpánál áll. Irgalmalan balesetveszélyt tudnak alkotni.
2021. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!