Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért gyártanak a sebességkorl...

Kizcar kérdése:

Miért gyártanak a sebességkorlátokat egészen könnyen átlépő járműveket, ha azok balesetveszélyesek?

Figyelt kérdés

Nem értem miért kell 130 km/h fölötti sebbességre képes autókat csinálni, ha az már különösen életveszélyes.

A hatósági autókat kivéve.

Nem lenne biztonságosabb a maximum 130-as limitet betartani a motorok teljesítményében.

Persze értem, hogy 80-al is lehet nagy bajt okozni, de értitek mire akarok célozni.


Múltkor is mellettünk a gallardo nem éppen 200 alatt húzott el.


Vagy akkor minek vannak korlátozások, ha a fénysebesség felével haladni tudó kocsikat gyártanak?

Azt tudom, hogy németeknél autobahn-on nincsen.


Vagy az egész a pénzről szól?

Egyébként nem vagyok a gyors autók ellen. Szerintem lehetne ugyanúgy gyártani, csak azokat kizárólag versenypályás használatra.

Mint az egyébként is arra a célra épített nem street legal verdákat.


Jó egy hülye ötletem van nem?



2021. aug. 28. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

"A hatósági autókat kivéve."

ez mondjuk nyilván ritka eset, de mondjuk mi van, ha hatósági felvezetéssel kellene menned valahova 130 fölött, de ugye nem engedi az elektronika

kissé gyakoribb eset: kellene a plusz sebesség hogy utat adj mondjuk egy mentőnek/rendőrnek (ilyenkor túllépheted a sebességet), de le van tiltva

aztán ott van az autobahn is, ahogy mondtad

egyébként volt már erről szó, hogy 180-nál húzzanak meg egy észszerű limitet... ha elfogadnák, az újonnan gyártott autók 180-ra lennének elektronikusan korlátozva, már persze addig a pár napig, amíg első dolguk a vevőknek hogy ki nem veszik belőle az elektronikus korlátozást

a legtöbb erős prémium egyébként 250-re van már ma is limitálva

2021. aug. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Erre azt tudom mondani hogy nem kötelező egy 700 lóerős autónak nyomni.

Anno motorral voltam, és egy utcából kikanyarodott egy Aventador, és kicsivel később már mellettem volt, jobban megnéztem ki vezeti 50-60as tempóval, és a Hell tulaja volt a sofőr... Van amg mercije is, városban, ráadásul szar Borsodi utakon, azzal is csak csordogál általában.


Én is tudok ám robogós tempóval menni a kis gsxr-el :D

2021. aug. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem hülye ötlet. Ez az egész parasztvakítás miatt van direkt így csinálva és a világon egyedül csak a németeknél van ez a no limites baromság. Aztán emiatt minden kisfütyisnek arra áll fel és el lehet adni mindent amivel máshol is pont ugyanúgy száguldoznak.
2021. aug. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Mert semmi nem írja elő és ha egy autógyártó önszántából 130-ra korlátozná az autóit, akkor rövid időn belül elvesztené a vevőit és aztán lehúzhatja a rolót.


"Nem lenne biztonságosabb a maximum 130-as limitet betartani a motorok teljesítményében."

Ezt hogy gondolod? Minden gyártó max. 30-40 lóerős autókat gyárthasson, amik fél perc alatt gyorsulnak 100-ra és 130-at már csak üveghangon, padlógázzal tudják?


"Vagy akkor minek vannak korlátozások, ha a fénysebesség felével haladni tudó kocsikat gyártanak?"

Emberölésre alkalmas késeket is gyártanak, ettől még nem szabad az utcán szúrkálni az embereket... Nem az a megoldás, hogy óvodásként kezeled a társadalmat.

2021. aug. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Mert mindenki szeret gyorsan menni, és szerencsére ti vagytok kevesebben kerdező, akik minden agyon akarnak szabályozni.
2021. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés baleset történik 130 feletti gyorshajtásból, azok is szinte kizárólag autópályán történnek és csak relatív kis sebességtúllépéssel. Na most tegyük fel, hogy 130-ra korlátozzák le az autót, így a delikvens nem tud 150-el ütközni. Mit oldana ez meg? Őszintén. De ha meggyőzhetetlen vagy, akkor bizonyíthatod a szakmai képviselet előtt, hogy igenis kell ilyen szabály. Ott lesznek előtted a gyártócégek képviselői, akik ellen kell érvelned. Nem fog összejönni.
2021. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy aki nem értené, mert nem tud olvasni a sorok között. 130-ra leszabályzás nem oldja meg a lakott területen és főútakon történő gyorshajtás problémáját, amiből és ahol az ilyen balesetek nagy része adódik. Adaptívan lenne csak értelme ennek, amit már évekkel korábban egyébként felvetettek, de egyelőre nem lett belőle semmi, mert ment a hőbörgés miatta.
2021. aug. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek 7-essel. Amúgy a Volvo már lejjebb vitte a speed maxot azt hiszem 180-ra. Amit te feszegetsz (és egyet is értek vele) kérdező, arra az lenne a megoldás, hogy érzékelné az autó, hogy lakott területen van és nem menne többel, mint a megengedett. Ezzel csak az a gond, hogy egy esetleges külterületi előzésnél lehet nem tudná befejezni a manővert, mert megkívánta volna a helyzet egy még plusz 5-10 kmh-t.
2021. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!