Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapest felé haladva az M2...

Budapest felé haladva az M2 végén miért 80 km/h a sebességkorlátozás?

Figyelt kérdés
Nem látok logikát, hogy miért nem lehet 110 a limit ott is, mint az út többi részén. Ennél szűkebb, veszélyesebb utakon is 90 a limit, ezért nem értem mi indokolja itt a 80-at. Arról nem is beszélve, hogy Bp felé haladva a 80-as szakaszon már nincsenek kirakva mérőkamerák, mi pedig kelet-európaiak vagyunk, magyarul a 80-as tábla érvényét vesztette.
2020. aug. 30. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:

nagyon jó a kérdés


felújítás előtt, amikor szuper ótvar volt az út, felfestés le volt kopva és leállósáv sem volt, akkor lehetett veretni 110zel

2020. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mert szűk, éles kanyarok vannak. Nem csak a boyracernek, de a 80 éves nagypapának a Dacia-val, meg a mamazillanak is be kell tudni venni biztonsággal azokat a kanyarokat a Káskájjal.

Egyébként én úgy látom elég jól betartják 90-95-nél gyorsabban nem nagyon látok senkit azon a szakaszon

2020. aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, csakhogy az M2esen sokkal több ember halt meg, mint más utakon. Az egyik legveszélyesebb út ilyen szempontból Magyarországon.
2020. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 Szerintem mi nem ugyanarról az útról beszélünk. Alig vannak kanyarok azon a szakaszon.


Nem tartom magam "boyracernek" és ezt nem is büszkeségből, hanem tényként mondom: Egy Yarissal, normális odafigyelés mellett probléma nélkül tudom ott tartani a 110-120-at lazán haladva és még a tömegből sem tűnök ki vele. Ezért kérdeztem tulajdonképpen az indokát a 80-nak.

2020. aug. 31. 12:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már pár hónapja kielemeztük. A lényeg az, hogy a sebességkorlátozásokat egy csomó tényező befolyásolja.

1. Az út minősége, szélessége itt nem korlátozó tényező.

2. A vonalvezetése viszont igen, mert egyes kanyarok (Pl Alagimajornál vagy Fót és Dunakeszi között) belső ívén 110-nèl már nem tudnál megállni torlódás esetén a távolbalátás korlátozottsága miatt.

3. Az M0-hoz közeli szakaszon sok a sávváltás, ami plusz kockázat.

4. A baleseti statisztikái is siralmasak az útnak, emiatt pedig azonos kiépítési paraméterek mellett is szoktak kisebb sebességet engedélyezni a rosszabb statisztikáju úton.

2020. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4: Én úgy általánosan a Göd-M0 közötti szakaszra gondoltam, ott azért van egy két "élesebb" kanyar. Na meg rövid gyorsítósáv kanyarban (Pl. Dunakeszi felhajtó)

Arra utaltam, hogy egy nagypapának is biztonsággal kénylemesen be kell tudni venni. Az olyan autóutakon, ahol 80-as korlátozás van az én autómmal még biztonsággal 160-nal is be lehet fordulni megfelelő forgalmi és időjárásbeli körülmények között. Nem azzal van a gond, hogy a te képességeid és a te autód alkalmas rá, hogy sokkal gyorsabban is menj. Hanem hogy mindenkinek kell menjen ez bizonsággal, izzadtság nélkül minden körülmények között (éjjel, esőben is)


#2

2020. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 #6

Ez korrekt, így valóban több értelme van .

2020. aug. 31. 23:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Valamint vége lesz az M2-nek és nem szerencsés ha 110, de inkább 130-al érkeznének az M2 M0 csomóponthoz met gondolom akkor a hirtelen fékezés miatt nagy forgalom esetén hátrébb már állóra kellene fékezni ami balesetveszélyes. Így hogy az utolsó 5km-en már csökkentik a megengedett sebességet erre kisebb lesz az esély.
2021. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!