Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha eltűnik az elsőbbségadás...

Ha eltűnik az elsőbbségadás tábla, mit tesztek?

Figyelt kérdés
Gyakran előfordul, hogy rongálják a táblákat felénk. Most a jobb kezes utcából tűnt el az elsőbbségadás tábla, és mindenki elfelejt benézni jobbra. Ami szerintem normális, hiszen 25 évig ott volt... Én is igyekszem mindig benézni, de elég sz@r ügy ez szerintem. Aki nem erre lakik, annak fogalma sincs róla, hogy ott a keresztben nem számítanak az autók rá. Kinek kell ezt jelezni?
2021. aug. 30. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Jobbkezes utcából eltűnt az elsőbbségadás tábla?

Önkormányzat vagy közútkezelő, akinek jelezni kell, ha probléma van.

2021. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, eltűnt. Igazából én is csak séta közben vettem sajnos észre, hogy valami nem ugyanolyan mint szokott lenni. Na mondom marha jó.
2021. aug. 30. 17:47
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Azért egy jobbkezesben nem kell tábla, annak az a lényege, hogy egyenrangú útkereszteződés.
2021. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De ez egy kis bekötő út, amióta megvan a jogsim mindig volt ott tábla. Na mindegy, akkor mostantól remélem mindenki egyenrangúként fogja kezelni, de tuti, hogy nem.
2021. aug. 30. 19:04
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk egyirányúsítottak egy pár utcát úgy 6 éve. Az első 2 hónapban a sok okos aki megszokából vezetett mind szembehajtott a forgalommal. A ciki az volt amikor a menetrendszerinti busz megindult forgalommal szemben az addigra parkolókkal 1 sávra szűkített fő utcán.
2021. aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha nincs ott akkor nincs ott. Annak megfelelően kell közlekedni amit észlelni lehet. Dobj fel fotókat és megszakértjük.
2021. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Ha szándékos forgalmi rend változás volt, akkor az új szabálynak megfelelően közlekedem.


Ha valószínűsíthető, hogy csak kidőlt vagy ellopták (pl. ha a szemközti utcában van vagy főutat keresztez), akkor fokozott óvatossággal megyek, de az eredeti szabály szerint. Majd jelezném a hibát az út kezelőjének (ami valószínűleg a helyi önkormányzat).

2021. aug. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Egyszerű: ha én a korábban védett úton megyek, jobbkezesként kezelem és jó előre lassítok (hogy a mögöttem jövő ne csattanjon belém), ha a korábban alárendelt úton megyek, akkor pedig úgy kezelem, mintha ott lenne a macisajt.
2021. aug. 31. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Biztosan nem forgalmi rend változás van, hanem a testvérek szoktak itt forgalmi rendet változtatni. Fura amúgy jobb kezesnek tekinteni, egy kis köves bekötő utca. Csak azt nem tudom, nem-e balesetveszélyesebb lassítani, de amúgy igen.
2021. aug. 31. 05:11
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Az előző kérdésednél meg az volt a bajod, hogy miért teszik ki...


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

2021. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!