Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy a versenybi...

Miért van az, hogy a versenybiciklistákon kívül mindenki más szeret és tud is kerékpárral a városi kerékpárutakon szabályosan közlekedni?

Figyelt kérdés
2021. szept. 9. 23:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Amekkora sebességel ők hajtanak inkább ne is jöjjenek a bicikli útra.
2021. szept. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Mert a verseny biciklisták tempója jobban alkalmazkodik az autós forgalomhoz mint a bicikliutashoz. Képzeld el pl, hogy egy zsúfolt bicikli úton repesztenek, alapból nem tudnák kerülgetni a lassabban haladókat, plusz képzeld el, hogy ilyen tempóval elüt véletlenül egy idős biciklist. Balesetveszélyesebb nekik a bicikliút.
2021. szept. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

2-es, csakhogy a versenyzők edzésének eleve nem a közforgalomban kéne zajlania!

Képzeld el, ha az autóversenyzők az autópályákon tartanának edzéseket!

2021. szept. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
#3 senki nem mondta, hogy ott kell edzést tartani. A kérdés az volt, miért ott bicikliznek és miért nem a bicikli úton. Én erre válaszoltam.
2021. szept. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem edz, akkor meg vegye fel a bicikliúton szokásos sebességet. Attól, hogy ő fizikailag képes lenne gyorsabban is hajtani, még nem kötelező neki.
2021. szept. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Más se tud. Újpest városkapu környékén nézz szét. Ott a vonat, metró a biciklisek mégsem nézik, hogy hol van a bickilisáv vége. Ők zavartalan gurulnak a gyalogosnak meg gyakran veszélyes, csoda, hogy még csak egy gázolást láttam
2021. szept. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Én múltkor 36-al repesztettem bicikli úton.


Akkor én vagyok az egyetlen értelmes versenybiciklis.

2021. szept. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%
#5 és mi az a sebesség ami ott szokás? Ahogy az 5 éves gyerek teker vagy ahogy a felnőttek sietnek a munkából bevásárolni, vagy ahogy a nyugdíjas mamika vánszorog?
2021. szept. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
8-as, elég értelmetlen a kérdésed: a forgalmi viszonyoktól függ. Ha közel s távol senki sincs a bicikliúton, repeszthetsz. Ha ott teker a reszkető kezű idős ember, akkor meg annyival, hogy biztonságos körülmények között tudd megelőzni.
2021. szept. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%
9. Igen csak nem ezt írtad, hanem a" bicikli úton szokásos sebesség". Azért kérdem mi a szokás?
2021. szept. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!